Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek érdemes kipróbálni...

Szerintetek érdemes kipróbálni az Ubuntu Linux 10.10-et?

Figyelt kérdés
Gyorsabb és stabilabb a Windows 7 nél ? A gépet nem játékokra, hanem böngészésre és irodai eszközökre használom. Ezekre alkalmas? Ezek a főbb elvárásaim az oprendszerrel kapcsolatban.
2011. jan. 3. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Alkalmas, miaz hogy. Azzal számolj, hogy microsoft office nincs rá, csak open office (ami szerintem jobb, én win-en is ezt használom)

ellenben nincs rá vírus, ugyanazok a böngészők elérhetőek mint windowson (firefox, opera)

Egyedül specifikus driverekkel lehet baj, pl 5.1-es hang valami nagyon új vagy nagyon régi hangkártyán stb.

Ismerkedni kell vele, szokni kell, de alapvető célokra hozzáértés nélkül is egy kiváló rendszer, a felhasználói közösség pedig annyira erős, szinte bármiben segítenek vagy találsz megoldást

2011. jan. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek, böngészésre és irodai feladatokra tökéletes.
2011. jan. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 czibles ***** válasza:

Ezt olvasd el először:

[link]

2011. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanígy voltam én is mint Te,izgatott ,hogy milyen a Linux. Hát kipróbáltam . És 1 nap múlva ezerrel menekültem vissza az agyon szidott winhez.

Tudod,nem véletlen ám ,hogy az emberek 90%-a nem azt a förmedvényt használja.

2011. jan. 4. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Böngészésre és irodai munkára a linux tökéletes. De arra ne számíts, hogy kisebb/könnyebb/megbízhatóbb lesz, mint a windows 7.

Tíz éve linuxozom otthon (nem Ubuntun, hanem OpenSuSE-n), de a 6.4-es SuSE-től a 11.3-ig tartó úton minden kiadás nagyobb, és lomhább lett. Mára azonos (pl. irodai) funkcióban egy xp mindig gyorsabb, mint egy linux. A Windows 7-nél már kiegyenlítettebb a helyzet, de szerintem a linux már ott is veszítene.

Megbízhatóság, és használhatóság szempontjából szerintem a 10.3-as kiadásig (kde 3.5 asztali környezet) javult a helyzet linuxon, azóta a parasztvakításra való sok felesleges, megbízhatatlan csecsebecse beépítésével romlott (kde 4.x).

Előny, hogy a linux telepítéseimen (amik együtt kb. 20 üzemévet mehettek eddig) vírusfertőzéssel nem találkoztam. De ez az előny nem olyan nagy: míg windowst azért telepítesz kétévente újra, mert teleszemetelődött, linuxot azért, mert kijött az új kiadás. A végeredmény ugyanaz.

2011. jan. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, ha Ubuntut telepítesz nem Kubuntut, akkor persze nem kde, hanem gnome asztali környezetet kapsz élből a linuxxal. Itt nem zavar a kde környezet elfajulása, csak nekem a Gnome alapból nem állt kézre, egy hónapnál tovább nem is bírtam.

Persze, ízlések és pofonok, de nekem még mindig az xp win98-as témája (asztal, panel kinézet, fontok) áll kézre, a linuxos asztali környezetet is addig alakítom, amíg a legközelebb nem kerül ehhez, és eddig a kde-t kell(ett) hozzá a legkevesebbet reszelgetni...

2011. jan. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!