Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Megvettem többtizezer Ft-ért...

Megvettem többtizezer Ft-ért az internet antivirus pro nevű virusirtó prg-ot. Két napig működött, majd eltűnt a gépről. Hogyan szerezhetném vissza?

Figyelt kérdés
E-mailban megkaptam a használathoz szükséges licence kódot. Gondoltam letöltöm újra, de fizetni nem akarok még egszer. Ezzel a licence kóddal 2012-ig használhatnám. A letöltés viszont nem indul el, mert valamilyen jelszót kér, amit én nem tudok. Kihez fordulhatnék, hogyan tölthetném le ismét? Ugye nem kell érte újból fizetni? Tud valaki tanácsot adni, segiteni?
2009. jan. 30. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de te csúnyán bedőltél egy vírusnak (ha tényleg csak ennyi a neve).

[link]

2009. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

Igen, sajnos az első válaszolónak igaza van.


Első lépésben kaptál valahonnan egy vírust (pontosabban malware-t), ami ugye üzeneteket küldött neked, hogy vírusveszélyben a géped, stb.. Ezután lehetséges megoldásnak felkínálja ezt a "internet antivirus pro" nevű programot. Amit te sajnos meg is vettél, holott az sajnos ugyancsak egy vírus, semmit sem ér, nem írt semmit. Egyszóval csúnyán átvertek.


Továbbá sajnos ennek a kártevőnek az eltávolítása igencsak nehézkes. Vannak automatikus eltávolító programok, de néha annyira kapaszkodik ez a kártevő a windows-ba, hogy eltávolítása után előfordulhat, hogy a windows csak újratelepítéssel fog működni.


Ezért azt javaslom, hogy ments le minden számodra fontos adatot dvd-re, és utána vagy hívj valakit aki ért hozzá, vagy formatáld az egész rendszeredet, és telepítsd újra a windowst. Ezután még mielőtt betennéd a dvd-t, amire mentettél, szereld fel magad egy igazi vírusirtóval, és spyware keresővel.


Ingyenes és jó pl.:

Avast

[link]

Regisztrálni itt kell: [link] eng/home-registration.php

Letölteni innen tudod: [link] eng/download-avast-home.html


Spyware kereső/irtó:

[link]


S végül egy jó tanács mindenkinek aki nem igazán ért hozzá..

Senki se vegyen semmi ilyesmit, addig ameddig nem nézett utána, vagy nem kérdezett meg egy hozzáértő személyt. :/

2009. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
60%
de hogy fizettél? milyen úton?
2009. jan. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!