Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Flv vagy mp4 formátumba...

Flv vagy mp4 formátumba töltsek le a youtube-os videót? Melyik a jobb minőség? -Átkonvertálom Mp3-ba, szval hangminőség kell.

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 20:28
 1/4 Panda Péter ***** válasza:

a hangminőség és a youtube nem nagyon fér össze. nem hinném, hogy 96kbitps-nél jobbat tudnál leszedni, az emberi hallgatásra alkalmas mp3 meg mondjuk 192-nél kezdődik (de inkább maradjunk a 320-nál). inkább vedd meg cd-n, vagy szedd le mp3-ban/flac-ban a netről. ha minőséget akarsz persze.

-audiophile-

2011. jan. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 blex ***** válasza:
egyébként ha már youtube-ról akarod leszedni, miért nem rögtön mp3-ban szeded le? :)
2011. jan. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

"a hangminőség és a youtube nem nagyon fér össze" Szerintem összefér! A mostani videók minősége, mint kép, mint hang, egyre jobb minőségben kerülnek feltöltésre.


Az mp3-ban való letöltést nem ajánlanám, ugyanis volt már rá példa, hogy a YouTube-on sztereó, mp3 letöltés után mono lett! (nem hibáztam, megcsináltam párszor, különböző beállításokkal, link alapján tömörítővel is, de mono maradt)


Le kell tölteni, majd egy konvertálóval a kívánt formátumúvá átnyomni, és kész. A YouTube videók flv-ben, ill mp4-ben is AAC kodeket használnak, ami nem rossz.


Melyik jobb? Szinte ugyanaz, de mellékelek egy MediaInfo-t, ugyanaz a szám flv-ben, és mp4-ben letöltve.


flv

Audio

Format : AAC

Format/Info : Advanced Audio Codec

Format version : Version 4

Format profile : LC

Format settings, SBR : No

Duration : 7mn 39s

Bit rate : 95.0 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Channel positions : Front: L R

Sampling rate : 44.1 KHz

Bit depth : 16 bits

Stream size : 5.20 MiB (72%)



mp4

Audio

ID : 2

Format : AAC

Format/Info : Advanced Audio Codec

Format version : Version 4

Format profile : LC

Format settings, SBR : No

Codec ID : 40

Duration : 7mn 39s

Bit rate mode : Variable

Bit rate : 96.0 Kbps

Maximum bit rate : 149 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Channel positions : Front: L R

Sampling rate : 44.1 KHz

Stream size : 5.17 MiB (80%)

Title : (C) 2007 Google Inc. v08.13.2007.

Encoded date : UTC 2011-02-05 20:30:28

Tagged date : UTC 2011-02-05 20:30:37



(én mp4-et használok)

2011. febr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Panda Péter ***** válasza:

96kbit/s-os bitráta. azt hiszem nincs miről beszélni.

mondjuk reszelős zenéhez ez is jó, de az meg (szerintem) nem zene.

2011. febr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!