Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert ajánlanátok a következő számítógépre?

Figyelt kérdés

P3 1GHz

384 Mb Ram

20Gb+2x 6Gb HDD

Nem olyan válaszokat kérek, hogy hajítsam ki az ablakon stb.

Netezésre kell. Azt hallottam, hogy az Ubuntu nem rossz, a gyengébb gépekre.


2011. jan. 14. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Itt nézd meg, mennyi pl. a Linux memória igénye.

2011. jan. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felrakhatsz egy Ubuntut, ha csak netezni akarsz, azzal tökéletesen elleszel, és tényleg jobb és gyorsabb mint a Windows. De régen, mikor ennél rosszabb gépem volt, mint a tied, akkor XP volt rajta.
2011. jan. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az igaz, tényleg giga ram kell neki, de egy régebbi linuxot felrakhatsz, de szerintem maradj az XP-nél.
2011. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Puppy Linux

Damn Small Linux

Mindkettőt ingyenesen letöltheted, ha beírod a Google-be, és rendkívül gyenge gépigénye miatt mindkettő jól fog futna.

2011. jan. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Win XP 32bit-est ajánlom...ha csak netezésre kell akkor a sajátgépbe a megjelenést állítsd át teljesítményre, így az asztal és egyéb elemek alap grafikán lesznek (hasonlítani fog a milleniumra), de gyorsabb lesz
2011. jan. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 P.O.C. ***** válasza:

Gyengébb gépekre inkább az Xubuntu javallott (ha már Linux), mivel kevesebb memóriát eszik, a sima Ubuntu-nál.


Windows rendszerek közül, meg egyértelműen XP, annál újabbat nem szabad fölrakni. Netezéshez ennél régebbit nem sem ajánlott. Én pl. Windows 2000 alatt szívtam a flash player -el. Ha találtam is Win 2k kompatibilis változatot, az nem mindegyik videót játszotta le.

2011. jan. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
mindenképp windows XP, ne szopj ilyen linuxokkal
2011. jan. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Linux-on alig fordul elő vírus, a Windows-hoz komolyabb védelem kell. Ez is lefogja a memóriát.
2011. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!