Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Zajszűrés? Melyik program a...

Zajszűrés? Melyik program a legjobb?

Figyelt kérdés
Sziasztok! szoktam itthon énekelgetni, és egy nagy problémám van, ami nagyon rontja a zenék minőségét. A zaj...mikrofon minimális búgása, egyéb kisebb zajok. Melyik program lenne a megfelelő a zaj kiszűrésére? Természetesen úgy, hogy az a hangot ne sértse meg, ne vegyen el belőle. Audacity-t próbáltam, de az nagyon durva progi, szét marja a hangomat is a háttérzajokkal együtt. Segítségeteket előre is köszönöm!
2011. jan. 18. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem fogod jó minőségben megcsinálni szerintem! Eddig amit próbáltam, mind gagyi minőséget adott.
2011. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Panda Péter ***** válasza:
100%
tanuljátok már meg, hogy a zajt NEM LEHET KISZŰRNI!!! legalábbis anélkül nem lehet csökkenteni a mértékét, hogy az értékes jelet ne rontsuk le. úgy kell elképzelni a zajszűrést, mintha lenne két zacskó liszted, az egyik A gyártótól a másik B gyártótól, összeöntenéd, és valaki azt mondaná, hogy válogasd szét gyártó szerint...
2011. febr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Jason Becker ***** válasza:
100%

Utolsónál ott a pont, zöld pacsi!


Valóban nem lehet kiszűrni teljesen, ugyanúgy, ahogyan egy kész többhangszeres zenét sem lehet külön sávokra bontani!

Csökkenteni lehet a "haszontalan" információt (tehát zajt), viszont ez is húzós, ugyanis a progi úgymond levágja azt a tartományt, ahol a "zaj" van.

Nézzetek csak meg egy kész jelet grafikusan ábrázolva...


El lehet vele szórakozni, de jobban megéri, ha már a bemenő jelet próbáljuk eleve minél tisztábban felfogni (studió, hangszigetelt szoba, jó minőségű mikrofon, stb...). :)

2011. febr. 8. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!