Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » EXCEL FKERES függvényben a...

EXCEL FKERES függvényben a #HIÁNYZIK érték módosítható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A tervem egy állandó FKERES segítségével az egy külön fájlban frissített adatok aktualizálása lenne. A problémám csak annyi, hogy ha éppen nem talál értéket ez a függvény, akkor #HINYZIK feliratot dob. Viszont, mivel a tábla számolna a frissített értékekkel, nekem ebből valahogy 0-t kéne csinálnom. Másolás/Értékbeillesztés nem játszik, mert akkor minden alkalommal újra kell írni az FKEREST is. HA függvény se játszik, mert nem értelmezi a #HIÁNYZIK szöveget. Meg lehet adni valahogy, hogy a hiányzik helyett 0-t adjon meg?

Van erre valami ötletetek?

Köszönöm!


2011. jan. 19. 09:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Igazából nekem az is elég lenne, ha csak figyelmen kívül hagyná a #HIÁNYZIK cellát a SZUM. Mivel nem kell átlagolni se meg más egyéb dolgot számolni, így már attól boldog lennék, ha csak a számokat összeadná és nem #HIÁNYZIK lenne az eredmény.
2011. jan. 19. 09:31
 2/6 A kérdező kommentje:

Na csak sikerült :D


=HA(NINCS(FKERES(argumentumai));"0";FKERES(argumentumai))

2011. jan. 19. 10:11
 3/6 anonim válasza:
Köszi, pont ezt kerestem :)
2013. máj. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Köszi, hogy közzé tetted a megoldást! :)
2015. máj. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fú, én is ezt kerestem, tuti vagy!
2015. nov. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Köszi szépen !!

Pont ezt kerestem !! Király vagy, nálam is jól működik !!

2018. febr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!