Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Photoshop-ba hogy tudom...

A Photoshop-ba hogy tudom visszacsinálni hogy a kijelölő eszköz ne ilyen szürke-fehér kockás hátteret adjon ha kitörök vele egy szöveget?

Figyelt kérdés

már nagyon felidegesített lécci ha vlaki tud segítsen


[link]


2011. febr. 9. 20:29
 1/2 anonim válasza:

Ilyen esetben ne radírozz, ez nem a paint :)

Hanem fesd át fehérre a szövegbuborékban található feliratot.


Azért lesz olyan kockás mikor radírozol, mert kiradírozod a fehér színt is. Ez olyan mintha az életben úgy tudnál radírozni hogy az egész lap átlukad (felszívódik) ott ahol elhúzod a radírt és amit látsz az maga az asztal (ebben az esetben a kockák).

Ez azért van így mert nincs alatta semmi. Csinálni kell egy új réteget, ez olyan mintha a mostani papírlapod alá tennél egy másik lapot. Jobb alsó sarokban látsz egy olyan feliratot hogy layers, rámész arra és aztán az ott található ikonok közül kikeresed melyik a new layer, és az létrehoz egy új réteget. És akkor ha kiradírozod (átlukasztod) a felette lévő réteget akkor ugye azt az új réteget fogod látni, ami elvileg fehér és ezért nem fog látszódni a radírozás helye.


De szerintem ebben az esetben ez túl bonyolult, egyszerűen fest át fehérrel a feliratot és el van intézve... :D

2011. febr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hülyeválasz ***** válasza:
ctrl+alt+z -vel. de ahoz mar keso...
2011. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!