Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van a cinema 4D-hez hasonló...

Van a cinema 4D-hez hasonló magyarfordításu program?

Figyelt kérdés
Letöltöttem de fogalmam sincs hogyan kell kezelni mert nem tudok angolul csak magyarul. Honnan tölcsek le egy ehez hasonló magyar fordítású programot ami vírusmentes?
2011. febr. 12. 17:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Szvsz nincs!

Angoltudás követelmény és nem előny az ilyen programok használatánál.

Olyan szakkifejezések, szavak találhatók meg a 3D modellező programokban, amiket sok esetben le se lehetne fordítani normálisan magyar nyelvre. A szakmabeliek is rengeteg esetben, ha beszélnek a témáról, angol szakkifejezéséket használnak.

Cinema 4D helyett inkább a 3D Studio Max-et ajánlanám. Később esetleg belekezdhetsz a Maya-ba is.

Magyar nyelvű szakkönyvek vannak, azokból tudsz tanulni, és internetes tutorialokat is nézegethetsz, de szinte minden jó tutorial angol nyelvű.

Kezdésnek még ajánlanék egy egyszerűbb kezelhetőségű és jó renderelő motort is, a V-ray-t. De én még magyar nyelvű könyveket sem láttam a render alkqalmazásokról.

3DS Max elsajátításához tudom ajánlani a 3D Studio Max Biblia I-II. kötetét.

Szvsz, csak akkor kezdj bele a 3D-be, ha elég kitartó vagy a tanuláshoz, mivel egy ilyen szoftver elsajátítása hónapok, évek kérdése, és ezt tapasztalatból mondom. Az angol nyelvet is el kell sajátítanod annyira, hogy a szoftver használata zökkenőmentesen menjen.

2011. febr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!