Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Olyan levelező klienst keresek...

Olyan levelező klienst keresek, mint az Outlook 2007, ami három különálló gmailes fiókomat a gépen egyként kezeli, és a letöltött leveleket a gmailen fent hagyja.2010 Outlook sajna nem egyben, hanem külön kezeli a 3 fiókot. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Live mailt probáltam, letölti a gmailről a leveleket, és ott törli is. Mozzilán kivül milyen magyar nyelvű levelező klienst tudnátok ajánlani? Van lehetőség 2010-es Office mellé 2007 -es outlookot telepiteni?
2011. febr. 13. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Sok zagyvaságot hordtál össze.

A 2003, 2007 és 2010-es outlook-okban IMAP-al probléma nélkül lehet több gmail-es fiókot is kezelni. Én pl. kettőt kezelek a 2010-esben. Akár még 10-et is lehet, beállitás kérdése. Egyszerre csak egy fiókot lehet kezelni, de ott van, látod a többit is, csak rá kell kettőt kattintani és máris a másikban vagy.

Tehát együtt, az outlook egy ablakában vannak a fiókok és azok mappái, de világos, hogy csak külön lehet azokat kezelni. Ugy is mondhatnám, hogy nem kell a gmail fiókokba külön a neten keresztül belépegetni.

Ha a Mozilla Thunderbird levelezőjére gondoltál, IMAP-al ott is hasonló a helyzet.

2010-es Office mellé 2007-es outlook-ot akarsz? Minek? Miért nem jó a 2010-es office csomagban meglévő outlook? Értelmetlen.

Ajánlat: vagy a 2003, 2007, 2010-es outlook vagy a Thunderbird IMAP-os használata.

Ime felhsználónév letakartan 2db gmail cimmel a 2010-es outlook ablakom. A gmail cimekre 2 katt és kibontódik minden mappája. És: dolgozhatok egy helyen egy ablakban, azonos időben látok mindent stb... Kell ennél jobb? Ha tudsz, ird meg nekem.

[link]

2011. febr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A 2007-es Outlook azért volt számomra használható, mert nem volt csak egy beérkezett üz, elküldött üz, stb stb. 3 Gmailes fiók közül egy céges, kettő privát. A 2010-es Outlookban ha keresek egy mailt végig kell kattintanom mind a három gmailes fiókomat ha keresek egy mailt ha nem tudom éppen melyikbe lett küldve. Nem találtam a 2010-es Outlookban olyan nézet beállitást, ami olyan formává teszi a fiókok kezelését mint a 2007-es Outlook. Ha van ilyen beállitás, csak én nem találtam segítenél hogy hol van?
2011. febr. 14. 09:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen érthető, milyen praktikus nézetet keresel.

A 2010-es alig különbözik a 2007-estől, csupán több és finomabb szerkesztési lehetőség van benne és a fájl menű tartalma és külseje változott meg.

Amit megtaláltál a 2007-ben, az benne van a 2010-ben is.

Én az alábbi nézetet használom:


[link]


Ha ezt a nézetet kerested, akkor eltaláltam mit akarsz. Ha nem, akkor keresgélj, mert ami megvan a 2007-ben az ott van valahol a 2010-ben is.

Egyet ne feledj: egyszerre mindig csak egy fiókba tudsz menni, de láthatod a többi fióknevet is. Olyan nincs, hogy egyszerre láthatod a 3 fiók leveleit.

Legfelső Nézet felirat > Olvasóablak > és a legördülő menűből a Jobb oldalon-t választottam.

Kettő függgőleges térelválasztó vonal 3 részre osztja a nézetet, egérnyillal rámenve, benyomott balklikkel mozgathatod azokat és a jobboldalnak hagysz nagyobb területet. Mert igy ha rákattintasz egy levélre, akkor szétnyilása nélkül máris olvashatod a tartalmát. Ha nem tetszik, törölsz vagy lapozol, rákattintasz egy másik levélre.

2011. febr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy olyan kitartóan segítesz.

Feltettem 2 képet a képhostra, a 2007-es Outlook nálam lévő, egyébként gyári, tehát nem módositott nézetéről.

Az elsőn mutatom hogy 3 gmailes fiók van társitva az outlookhoz.


[link]


A Másodikon meg a nézetet mutatom, amit hiányolok minden más levelező kliensből.


[link]


A képen látszik hogy csak egy mappa van a mi beérkezett üzenetek, egy ami elküldött, ami törölt, stb. Nem kell a 3 gmailes fiókomhoz külön kattintgatni, számomra sokkal jobb ha minden egy mappába jön. Még valami. Windows live mail telepitéskor a gmailre állitva imap kapcsolatot irt ki, amikor konfigurálta. A 2007 Outlook konfigurálásakor pop3 kapcsolatot irt ki. Nem tudom számit-e, de a 2007-nél ha a gép bármiért megzuhan a mailek érintetlenül fent vannak a gmail webes felületén. Win mail viszont a letöltött leveleket nem hagyja fent a gmailon, hanem törli onnan. Mindenesetre tegnap visszatettem a 2007 office-t egyenlőre, aztán majd lesz valahogy. Mozzilát próbáltam, Ott az zavart nagyon hogy levél továbbküldésekor a cimzetteket nem tudod egyesével kijelölni, hanem csak előre készitett csoportokat tudsz kijelölni. Tehát ha van egy tiz neves barát csoport, és abból valaki küldött egy érdekes mailt, csak ugy tudod továbbküldeni ha mind a tiznek, tehát a feladonak is ujra küldöd. Vagy szerkesztesz minden küldés előtt a barát listán, hogy a küldö mégse kapja ujra az általa küldött üzenetet. Azért köszönöm.

2011. febr. 15. 08:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt látom, hogy a 3 gmail fiókod ott van, de nem IMAP protokollal használod azokat.

IMAP-nál a baloldali oszlopban kell látszódni a gmail fiókoknak. A 2. képed alapján ott csak az outlook rendszer mappái vannak.

Küldök outlook 2007-re egy IMAP protokollos beállitási leirást. Ha nem megy, kérjed informatikus segitségét. Több gmail fiókra is hasonlóan kell csinálni. Egy ilyen beállitás max. 5-10percig tart egy szakembernek, de Te is eltökölhetsz vele:

[link]


Problémáid onnan erednek, hogy a Windows Live mail-hoz ragaszkodsz helyedben elfelejteném:

[link]


De erre is van segitség a neten:

[link]

2011. febr. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vagyis te az IMAP-ot, ha használod, akkor a Windows Live Mail programra használod.

Döntsd el, hogy:

- most a gmail fiókokat Windows Live mail programmal akarod IMAP-al kezelni. /most valószinű ez van/

-vagy amit kérdésedben fejtegetsz, a Microsoft másik levelezőprogramjához, a Microsoft Office 2007-hez?

Én az utóbbit használom, de a 2010-esét

2011. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, pontosabbban: Microsoft Office Outlook 2007-hez
2011. febr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!