Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem települ az adóbevall...

Miért nem települ az adóbevalló program?

Figyelt kérdés

online akartam megcsinálni az adóbevallást és a keretprogram (ÁNYK - AbevJava Java) telepítése közben többször a következő hibaüzenetet kapom: "A fájlkiterjesztéshez (.vbs) nem tartozik parancs-nyelv értelmező."


Ettől függetlenül befejeződik a telepítés, de nem lesz ikon, csak a könyvtárstruktúra jön létre, de nincs semmi futtatható állomány.


Mi lehet a gond? Mivel lehet ezt kiküszöbölni?


2011. febr. 13. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Rakd fel a JAVA-t. [link]
2011. febr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 f33r3g válasza:
A registrie-ben állítódott el valami. Nekem Windows 7 alatt ez segített. [link] itt megkeresed a VBS File Association Fix részt és letöltöd a ZIP file-t abban benne van egy reg file azt adminisztrátor jogosultsággal telepíted. Nekem csak ez segített.
2017. júl. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Azért nem települ rendesen az adóbevalló program, mert hibásan programozták a telepítőt. Az a gond, hogy .vbs kiterjesztésű parancsfájlt próbál futtatni a telepítő, anélkül hogy a futtatáshoz szükséges programra támaszkodna. Ilyenkor a Windows úgy próbál besegíteni, hogy a .vbs-hez beállított alapértelmezett futtató programot veszi elő: C:\Windows\System32\wscript.exe. Ezért a többségnél nem jön felszínre a hiba. Nálad viszont valószínűleg át lett állítva a .vbs társítása, pl. hogy egy Notepad++ jellegű szövegszerkesztővel tudd megnyitni. Ezt hiába akarnád visszaállítani a Windows Gépházban, az is hibás jelenleg (Windows 10 - 1809-es verzió). A régi vezérlőpulttal se próbálkozz, ugyanide irányít. Helyette nyomd meg a Windows gombot a billentyűzeteden, gépeld hogy cmd, megjelenik a Parancssor ikonja a start menü keresőjében, amire a Ctrl és a Shift egyidejű nyomva tartásával kell ráklikkelned (hogy admin módban nyíljon meg), majd abba kell beírnod, hogy "assoc .vbs=VBSFile" (időzőjelek nélkül), majd nyomj Entert. Így már nem a Notepad++ lesz a társított futtató, hanem a gyári. Ezt a Gépházban is megnézheted (Windows gomb + I gomb) a "Fájtípusok alapértelmezett alkalmazásainak megadása" lapra keresve: a .vbs mellett az lesz, hogy "Microsoft ® Windows Based Script Host". Ezután ez már nem okozhat gondot az újratelepítésnél, viszont az előző hibás telepítés maradványai igen, ezért újratelepítés előtt azoktól szabadulj meg (a telepítő ismételt futtatásával), és a géped újraindítása sem árt. Persze lehet, hogy nálad más okozta a hibát, de ez a legvalószínűbb.
2019. ápr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!