Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes-e megvenni a Windows...

Érdemes-e megvenni a Windows 7-et vagy várjak a windows 8-ra?

Figyelt kérdés
Csak azt szeretném megtudni, hogy érdemes-e megvenni egy windows 7 operációs rendszert vagy megvárjam majd a windows 8-at?
2011. febr. 24. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
megvenni :XDXDXD
2011. febr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 P.O.C. ***** válasza:

Én valahogy sosem álltam olyan jól anyagilag, hogy kiperkáljak több mint 30 ropit egy lapos műanyag darabért...


De hát mindenki a maga nyomorát tudja. :)

2011. febr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 P.O.C. ***** válasza:
A kérésre válaszolva, a Windows 8 megjelenésig még nagyon sok idő van. És nem hoz olyan jelentős újításokat, amiért érdemes lenne kivárni.
2011. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az utolsó két kommentet köszönöm! ÉS nem kerül több mint 30 ezerbe (25 000Ft) egy Home Premium x64. Előtte talán informálódni kéne az árakról, nem hasraütés szerűen....
2011. febr. 24. 13:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Sztem a 7-es teljesen jó, bár a home-al még nem találkoztam.
2011. febr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Figyelj nem akarom népszerűsíteni a torrent oldalakat de megvenni sztem teljesen fölösleges. Inkább valami alkatrészt vegyél. Valamelyik haverodnak biztos megvan. 25ezer egy CD-ért fölösleges és a "találtnál" is minden olyan mint az eredetin.
2011. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mennyi f*szkalap van ezen az oldalon... Hihetetlen... Az egy dolog, hogy te nem veszed meg, de miért kell másokat is lebeszélni róla? Ha senki nem venné meg, akkor mégis ki készítene neked új rendszert? Retardáltak...
2011. febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 P.O.C. ***** válasza:

Van pont elég gazdag ratyi, aki megveszi. Ha kicsit belegondolsz, náluk szerencsésebb történelmi országokban egy napi kajapénzükből meg megveszik ezt a sz*rt.

Nekem meg majdnem egy félhavi bérem.

Ez szerintem azért k*rvára nem mindegy!


Ha én is a csikk szebből kirántva tudnák ilyenekhez hozzájutni, az sem tudnám mi az hogy crack, meg loader.

Erről ennyit...

2011. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Azt áruld már el, hogy honnan tudod hogy aki torrent oldalra feltölt egy Operációs rendszert, az előtte nem buherálta meg, nem rakott bele rootkit-et vagy trójait vagy akármilyen vírust. Nem szedett ki belőle alapvető funkciókat, hogy "eredeti"-nek mondja magát a szoftver??? Ezt te honnan tudod?? Most az hogy rámondja hogy nem buherált azt el is hiszed?? És most nem otthoni használatra használt laptopon nem eredeti windows-al meglátogat a rendőrség?? Akkor mit mondasz? Jahj bocs nem volt kedvem megvenni. Volt már rá példa, hogy volt ilyen látogatás a kollégiumban, tudom mit mondok. Én ez

esetben folytatnám a tanulmányaimat, te pedig mennél a Shit-re. De ha neked ez jobban megéri, akkor ám legyen, ízlések és pofonok. Terméktámogatásért és a fejlesztésért, valamint a frissítések fejlesztéséért kell fizetni. Az utolsó nem biztos. Azért mert te le tudod tölteni torrentről és húú de ügyes vagy egy forintot nem fizettél érte, nem kapsz termék támogatást, ha alaplapot cserélsz, szophatod a windows-od... Mindenkinek maga kell eldöntenie, hogy felvállalja a kockázatot, hogy lehet, hogy lebukik vagy megveszi inkább.....

2011. febr. 26. 00:33
 10/13 P.O.C. ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Azt áruld már el, hogy honnan tudod hogy aki torrent oldalra feltölt egy Operációs rendszert, az előtte nem buherálta meg, nem rakott bele rootkit-et vagy trójait vagy akármilyen vírust. Nem szedett ki belőle alapvető funkciókat, hogy "eredeti"-nek mondja magát a szoftver??? Ezt te honnan tudod?? Most az hogy rámondja hogy nem buherált azt el is hiszed??"


Egyszerű! Eredeti MSDN forrású telepítőket kell használni, amit Microsoft bocsájt ki.

[link]

Ezek aztán kiszivárognak a torrent oldalakra. Addig föl sem rakom a gépemre, míg nem vetem össze a fájl checksum -át az MSDN szerveren lévőkkel:

[link]

A DAZ féle loader-ben, amit az aktiválásra használok, abban meg tuti nincs vírus backdoor progi. Már többféle biztonsági szoftverrel leellenőriztem.


"A kérdező kommentje:

És most nem otthoni használatra használt laptopon nem eredeti windows-al meglátogat a rendőrség?? Akkor mit mondasz? Jahj bocs nem volt kedvem megvenni. Volt már rá példa, hogy volt ilyen látogatás a kollégiumban, tudom mit mondok."


Otthoni használat esetén szinte kizárt. Ha csak nincs valami jóakaród, aki unja magát, és azzal szórakozik, hogy feljelentgeti az embereket, akik csak boldogulni akarnak, ebben a rothadó korrupt vadkapitalista országban.

Ezt a kollégium dolgot amit mondasz nem tudom, mert sosem voltam kollégista. De ha már felsőfokú intézményben tanulsz. Jogosult vagy a "tisztaszoftver programra", gyakorlatilag bagóért regisztráltathatod magad és már jogosult vagy még az Office használatára is. Így nem kell a kereskedelmi forgalomból méregdrága Microsoft termékeket venned.


"A kérdező kommentje:

Én ez esetben folytatnám a tanulmányaimat, te pedig mennél a Shit-re. De ha neked ez jobban megéri, akkor ám legyen, ízlések és pofonok."


Hát ha mindenkinek börtönt kellene építeni, aki nem legális szoftvereket használ az otthonában, az felemésztené a világ építőanyag készletét. :D

Hazánkban csak max pénzbírságot kaphatsz érte + lefoglalják a sáros cuccaidat. Amúgy ahol lakom, ott rengeteg rendőrt ismerek, az osztálytársaim fele is annak ment. EGYIKNEK SINCS JOGTISZTA SZOFTVER A GÉPÉN. :D Tudom, mert sokszor voltam már náluk javítgatni. :)


"A kérdező kommentje:

Terméktámogatásért és a fejlesztésért, valamint a frissítések fejlesztéséért kell fizetni. Az utolsó nem biztos. Azért mert te le tudod tölteni torrentről és húú de ügyes vagy egy forintot nem fizettél érte, nem kapsz termék támogatást, ha alaplapot cserélsz, szophatod a windows-od... Mindenkinek maga kell eldöntenie, hogy felvállalja a kockázatot, hogy lehet, hogy lebukik vagy megveszi inkább....."


A frissítésekért nem kell fizetni. Viszont OEM szoftvernél te is kvázi lóf*sz terméktámogatás kapsz! Ami az alaplapcserét illeti OEM esetében, neked új Windows licencet kell vásárolni (csak dobozosnál tudod ezt elkerülni). Én meg csak újra futtatom a legújabb loadert :) (persze alaplapcserénél a reinstall a legegészségesebb).

Dobozos Windows 7-et te meg nem találsz 25 ezerért az hótziher. ;)

2011. febr. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!