Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy 500mhz es gépem...

Van egy 500mhz es gépem amiben van 384 mb ram és 40 gbos hdd és szeretném feltenni rá a windows xp de mindig mikor bootolom a cd-t és elkezdi telepiteni kiirja hogy system halted ez mi által lehet?

Figyelt kérdés
és még egy kérdés ha windows 98 at teszek fel rá honnan töltsem le az op. Rendszert mert hiába irom ki normálisan a gép nem inditja el egyáltalán a win 98 at hogyan telepitem és a biosban mit kell beállitanom?
2011. márc. 11. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A 98-ba nem tudok segíteni. Az xp esetében nem próbáltál másik verziót esetleg?
2011. márc. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

System halted ez annyit jelent, hogy a rendszer leállítva. A hiba okáról nem mond semmit...

Próbálj meg egy Linuxot szerintem. :)

2011. márc. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de meik linuxot mert az ubuntu 10et próbáltam de mig tölti a csikot kikapcsol a képernyő és elkezdenek a ledek világitani
2011. márc. 12. 11:34
 4/11 A kérdező kommentje:
de meik linuxot mert az ubuntu 10 nem tudom miért de telepítés közben kikapcsol a monitor
2011. márc. 13. 15:26
 5/11 anonim ***** válasza:

A 98 as windowst külön boot floppy lemez

kell amit ha van floppy meghajtó a gépeden csak le kell szedni a 6.22 dos rendszert


[link]


Nero segítségével ki tudod írni

A windows 98 as telepítőt pedig mellé tudod rakni de ne könyvtárba ragd


majd mikor be boot ol

fdisk-nem dos partició törlése

enter-kilép

ujrainditás


ismétt fdisk parancs

majd partició létrehozása

enter ujraindit


majd itt kiválasztod hogy legyen cd meghajtó is


majd be írod format c:/b

és elkezdi formázni a merevlemezt


de ha gondolod iso formátumba felrakom a windows ME t amin van már boot és nem kell szarakodni :))


JA!!system halted kapcsold ki a biosba a boot virus detectiont

2011. aug. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne windowst tegyél rá ha relatív jó teljesítményt szeretnél. Vannak nagyon fain Linuxok mint Pl a Lubuntu vagy a Xubuntu. Egyszerű őket használni, kompatibilisek:) és kis gépigény mellett tünemény grafikájuk van az Xphez vagy a Win98hoz képest:) ÉÉs nem utolsó sorban ingyenesek és jogtiszták:)
2011. aug. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

És ma 13:48 programok is vannak hozzá ?ill driverek

vagy játékok pl fps ?

2011. aug. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Power! 500Mhz-s gépre vannak olyan játékok amik olyan gépre valók, még linuxon is:)


Driverek vannak, benne vannak a kernelben, így maximum a videókártya drivert kéne telepíteni, de azt sem javaslom, mert az új nyílt driverek jobbak mint a gyáriak! Lásd ATi HD5770-en, jobban teljesít mint az AMD által írt.


Egyébként: [link]

2011. aug. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Alien arena tökéletes is lenne (Quake 3 motorral)
2011. aug. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
oks köszi még kérek válaszokat!
2011. aug. 12. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!