Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet a DVD formátumot...

Hogyan lehet a DVD formátumot átkonvertálni MPEG-be?

Figyelt kérdés
Van egy filmem a DVD lemezen, de a konvertáló program a VOB fájlokat csak egyenként tudja átkonvertálni mpeg-be. Szükséges-e a fájlokat "összefűzni", vagy elégséges egy bizonyos VOB fálj átkonvertálása MPEG-be, hogy le lehessen játszani.
2011. márc. 12. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért kellene konvertálni?Lejátszáshoz elég egy normális program.


[link]

2011. márc. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért akarom átkonvertálni, mert át akarom másolni egy más lemezre, lehet egy CD is, és a mpeg kevesebb helyet foglal el rajta.
2011. márc. 12. 12:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Melyik MPEG-be? A DVD-s VOB fileok már alapból MPEG-2-k. A VideoCD formátuma MPEG-1 volt. A divX meg Xvid kódolások MPEG-4.


Milyen DVD? A házilag (asztali felvevővel) készült DVD videókon "kicsit" másképp vannak elosztva a VOB fileok mint egy gyárin. Amúgy igen. Nagy valószínűséggel össze kell majd fűzni.

2011. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ami a DVD filmet illeti, gyári készítésű. Még nem próbáltam,hogy le lehet-e menteni a gépbe, de lehet hogy ha írásvédett, akkor nem fog sikerülni. Egyébként a számítógéppel le lehet játszani a DVD lemezen lévő filmet.

2011. márc. 12. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:

A Második hozzászóló vagyok.

Ajánom keress egy DVD-Ripper programot. Akkor nem kell kézzel keresgélned melyik VOB(ok) is tartozik(nak) a filmhez (és melyik a menü vagy az extrák stb.), egyébkéntis hasznos ha van. (A jobbak konvertálni is tudnak.) Írnám, hogy én melyiket használom, de mivel Linux-on vagyok, az neked nemigen lenne segítség. :/

2011. márc. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Handbrake nevű program ingyenes és tud MP4-be, illetve MKV-be rippelni neked egy komplett filmet DVD-ről. Azt is megadhatod, hogy mekkora legyen a végleges fájl. Persze az ésszerűség határain belül.

Előre szólok, ez a processzorod sebességétől függően 45 perctől eltarthat akár órákig is!

2011. márc. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!