Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Amikor a hang db-jét emelem...

Amikor a hang db-jét emelem az miben különbözik a sima hangerő emeléstől?

Figyelt kérdés

És még annyit, hogy káros ha sokat így hallgatok valamit?

Elsősorban nagyon halk filmeknél szoktam, ha nem tudom máshogy felhangosítani.


2011. márc. 16. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
ha db alatt a decibelt (dB) érted, szerintem ugyanaz. A decibel a hang erősségét méri egy skálán. Ha te szoftveresen emeled a dB-t, azzal nő a hangerő. Ha te hardveresen, azaz kézzel elfordítod a hangfal hangerőszabályzóját, azzal növeled a hangerőt, és nő a dB értéke is. Szerintem ez ugyanazt jelenti csak két megközelítésből.
2011. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. BSPlayeren vagy MPlayeren belül van ilyen lehetőség. Akkor használom ha már a hangerőa maximumon van a gépen is, a lejátszón is és mégis halk. Én úgy érzem, hogy ilyenkor kicsit más a hang... OLyan magas vagy én nem is tudom.
2011. márc. 21. 19:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Az egyik eszközödön így hívják, a másikon meg ugy. Pl. a házimozi hangerejét akkor is tudod még állítani, ha a TV fullon van.
2011. márc. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!