Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Autómatikus frissítés XP-én?

Autómatikus frissítés XP-én?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szerintetek meg éri be kapcsolni az autómatikus frssítést? Nem lessz lassabb a gépem vagy nem lesz rajta sok fölös dolog vagy mire jó egész pontosan?

Ezt nem tudom ebben segítsetek:)?


2011. márc. 19. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem éri meg, lassabb lesz meg érvényesíteni kell
2011. márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fenti az 1 vélemény, méghozzá nem is a legjobb. Itt egy másik:

A frissítések a rendszert javítják biztonságilag, megbízhatóságilag, és teljesítményileg. Némely frissítés új technológiák támogatását teszi lehetővé. A rendszeres Windows frissítés rendkívül fontos, mivel ez segít biztonságban lenni az Interneten, ugyanis számos "vírus" nem a felhasználó figyelmetlenségére vár, hanem úgy próbál meg terjedni, hogy javítatlan hibákat keres a rendszeren, és az által fertőz. Ha rendszeresen frissítjük a számítógépünket, akkor az ilyen fenyegetésektől biztonságban lehetünk. Ehhez nem kell mást tennünk, mint bekapcsolva tartani az Automatikus frissítések szolgáltatást, az ajánlott beállításokkal. Ajánlott az "egyszerű" Windows Update szolgáltatás helyett a Microsoft Update szolgáltatást bekapcsolni, így nem csak a Windows-hoz kiadott javításokhoz juthatunk hozzá, hanem más, Microsoft szoftver frissítéseihez is, például: Office, Messenger, Silverlight, stb..

Persze, ha nem jogtiszta a windowsod, akkor felejtsd el ezeket.

2011. márc. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A másodikhoz még annyit lehetne hozzátenni hogy ha nem jogtiszta a rendszered, az nem zárja ki a frissítést. Arra kell odafigyelni hogy ne automatikus legyen, hanem te indítsd el mindig, így ki tudod választani mi települjön. Mindegyik frissítésnek van leírása, így ami a jogtisztaságot ellenőrizni, egyszerűen azt állítod be rá hogy többször ne jelenjen meg, a maradék javítást meg telepíted. Így csak arra kell figyelni hogy amikor megjelenik az eredetiséget ellenőrző javítás, azt ignorálni kell, meg figyelni hogy nehogy más belepiszkáljon és telepítse, mert nem ért hozzá vagy nem tudja miért nem szabad.

Ezen felül a második válaszoló magyarázata a jó.

2011. márc. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3. nál a pont!
2011. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ahányszor telepítettem őket,annyiszor lett mindig lassúbb a rendszerem...

Én totál nem ajánlóm.Legyen egy vírus irtód (esetleg tűzfal)azt kész.

Évek óta én is mint sokunk megvagyunk a frissítések nélkül..

2011. márc. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az idővel inkább a használat van összefüggésben, mint a frissítés. Minél több ideig használsz egy rendszer, annál jobb kezd lassulni a benne hagyott szemetek és az egyre több telepített vagy futó program miatt.


Egy héten összesen kijön mondjuk 2MB-nyi frissítés, ami felkerül a gépre, tehát a helyet lassan foglalja. De azzal hogy egy régi 200KB-os fájlt kicserélsz egy új 250KB-osra még a rendszer nem lehet lassabb, mivel ezek a fájlok még csak nem is futnak, hanem csak a forráskódok biztonsági réseit foltozzák be egy javított kódrészlettel.


Ennek ellenére igazat lehet neked is adni, a vírusok nagy részét a felhasználók a tudatlanságuk miatt önként és saját kezűleg szokták elindítani, így aki egy kicsit óvatos az biztonsági frissítés nélkül is meg tudja óvni a gépét. De mégiscsak azért teszik közzé hogy a rendszer stabilabb vagy biztonságosabb legyen.

2011. márc. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!