Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A C-n van az xp-m, a D-re...

A C-n van az xp-m, a D-re szeretnék linuxot rakni. Melyik variációt töltsem le, ami magyarul is tud?

Figyelt kérdés

Egyenlőre még csak ismerkedni szeretnék a linux-szal. Valahol olvastam /talán itt,de már nem találom meg/, hogy a linuxnak két partíció kell. Igaz ez vagy elég neki a D?

A telepítés gondolom ugyanúgy zajlik mint az xp-nél:bootolási sorrend part. kiv. stb?


2009. febr. 23. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell a két partíció,hogy egy az xp-nek,egy a linuxnak.Bár ez sem feltétlen vagy így:


[link]


www.ubuntu.hu

2009. febr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan melyik oprendszernek kell 2 partíció? :)
2009. febr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__1..


Itt olvastam a két partíciót , közben megtaláltam. De lehet hogy rosszul értettem.

2009. febr. 23. 19:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, de Linuxoknál szokott lenni külön swap partició, de manapság már nem sok értelme van 1-2-4, stb Gb Ram mennyiségbél


Kezdőknek Ubuntu helyett inkább Suse-t ajánlanék

[link]

2009. febr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
KELL a két partíció a linuxnak, mert mindenképp igényli a swap partíciót, ami lehet párszáz megás is. A D-ről úgyis minden elveszik, ha telepítesz rá linuxot, a telepítőjével meg létre lehet hozni a partíciókat.
2009. febr. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt a minimális méretű swap partíciót automatán lecsippenti magának a sajátjából a linux szerintem.Nem tudom,én anno teljes gépre raktam fel.Meg kell nézni/kérdezni egy linuxos fórumon.Pl:www.ubuntu.hu fóruma.
2009. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,utánanézek a fórumon.
2009. febr. 24. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!