Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » "Régi" stratégiai pc játék,...

Brányi Bence kérdése:

"Régi" stratégiai pc játék, mi a neve? (tizenévesek nem hiszem, hogy tudják)

Figyelt kérdés

Egy régi TBS (körökre osztott stratégiai) játékot keresek, de már nem emlékszem a nevére. Úgy 2000 körülire tippelem (mármint a gyártását), izomerikus 2D-s nézetes (hasonló a "Lords of the Realm"-hoz).

Többféle országgal lehet lenni (angol, francia, stb., színek szerint szortírozva.

A cél elfoglalni a területeket (a területek fixek, mint az Europa Universalisban, nem pedig négyzethálósak). A területeken építhetünk várat (pl.: cölöpvár, de akár kővárat is)

A városban a lakosságnak különböző mutatóik vannak (pl.: mennyire örülnek nekünk.)

Ostromkor kérhetjük, hogy a gép játssza le helyettünk vagy mi személyesen irányítunk. A kép nagy részét ilyenkor a vár tölti ki (felülnézetben), alul állnak a támadók (lovagok, íjjászok, nyílpuskások, stb). Asszem' a zászlóra kell nyomulni. Sajnos többre nem nagyon emlékszem, de konkrét kérdésre igyekszem válaszolni (pl.: lehetsz a magyarokkal is? Erre sajnos momentán nem emlékszem.)


2011. márc. 26. 00:32
 1/4 anonim ***** válasza:
én 12 vagyok,még nálam régibb játékkal is szoktam jáccani,de ez valahogy nem ugrik be....:(
2011. márc. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia! Nem tudom, hogy ezzel segítek-e, de sok hasonlóságot véltem felfedezni az Age of Wonders nevű régi nagy kedvencemmel. Szerintem próbáld ki mindenképp, lehet, hogy azaz a játék amit keresel, csak ott nem országok, hanem fajok vannak.
2011. márc. 26. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Talán a Medieval 1-re gondolsz, ami ehez hasonló.
2012. jún. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sok keresgélés után rájöttem, hogy mégis a Lord of the Realm volt. Az utolsó válaszoló ugyan nem talált, de ő legalább érdemlegesen (a kérdéshez kapcsolódóan, nem reklám, stb.) válaszolt.

Köszönöm.

2012. jún. 12. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!