Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Teljesítmény szempontjából...

Teljesítmény szempontjából Windows vagy Linux?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a Boot időre, memóriahasználatra stb.
2011. márc. 27. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Linux jobb. Egyértelműen. Csak semmi nem fut alóla, gyakorlatilag nincs is GUI, csak parancssorokkal tudsz kommunikálni a rendszerrel. Ha csak netezni kell, akkor tökéletes. Bár én azt hittem, sírva fakadok, mikor anno megláttam a háttérképet... Ronda, szürke, borongós, iszonyú béna gyerekrajz. Majd jött, az ismerkedés a menüvel... Azt hiszem, úgy 3 hétig bírtam vele.
2011. márc. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nos linux egyerteluen jobb, es a tobbiben nem ertek egyet az elozovel, hiszen kicsimilio disztribucio letezik, ezeket pedig ne nagyon hasonlitgassuk olyen ez mintha 3.1 es windows hasonlitanal vistaval :PP


ezeket nezd meg ez a legkonyebben kezeleheto legfelhasznalobaratabb linux es tud magyarul is [link]


az elozonek uzenem hogy egy linux tud igyis kinezni: es szinte barmi elindithato rajta kis esszel csak sok kinlodas de ha megvan orokeletu megolni is nehezen lehet es nincs virus sem ra! a mai linuxok nagyresze GUI val mukodik KDE GNOME stb. [link]

2011. márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Boda Gergő ***** válasza:
100%
A Linux jobb, és be ne vedd számos GUI azaz grafikus vezérlőkörnyezet létezik linuxhoz (Gnome, KDE, LXDE, XFCE,ICEWM). A parancssorban végrehajtható műveletek 99,99%-a végrehajtható a GUI-ban is. A legtöbb wines programnak létezik Linuxos alternatívája is, ami sokkal kevesebb ramot, és procit zabál mint winen.
2011. márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ok. Eldöntöttem, hogy váltok, de azt még nem tudom, hogy melyik disztrót válasszam a kismillió közül. Ebbe nem tudnátok segíteni?
2011. ápr. 1. 20:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kezd az UBUNTU 10.10 essel magyarul is tud és elég nagy magyar közösség is áll mögötte ha kérdésed lesz www.ubuntu.hu

Ami még mellet szol a szoftverközpont így könnyen telepíthető minden

2011. ápr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!