Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Teljesítmény szempontjából a...

Teljesítmény szempontjából a Windows vagy a Linux a jobb?

Figyelt kérdés
Értem ezt úgy általánosságban pl. boot-idő, válaszidő stb. És ezekhez képest milyen a többi UNIX-szerű op.rendszer pl. MAC OS X vagy a FreeBSD?
2011. aug. 9. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Linux.
2011. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Linux, a netbook-omon én is Ubuntu-t használok.

Viszont a W7 annyival komplexebb, jobb, szebb, kiterjedtebb rendszer, hogy megéri erősebb konfigot összerakni érte.

Használtam MAC-et is, a boot nagyon gyors, az egész rendszer stabilabb, de drágább volt rá minden, és sok programot nem írtak meg rá ami nekem kellett, ezért váltottam W7-re és nem bántam meg.

2011. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Saját vélemény, nem hivatalos:


Boot-idő: Ez teljesen változatos, attól függ, milyen Win, milyen Linux, milyen programok indulnak automatikusan, stb


Válaszidő: UNIX-szerű rendszerek. 64-bites Win-ek kifejezetten lassan válaszoltak nálam.


Egyébként fájlrendszerileg UNIX alapúak a nyerők, az NTFS-t kifejezetten utálom, főleg sok kis fájl másolásánál nagyon lassú. Az extfs (Linux) és a hfs (Mac) jobban viseli ezeket.


Stabilitása bármilyen meglepő, szerintem a Linuxnak a legrosszabb. Legstabilabb talán a Mac. Win valahol középen. Windowsnál az XP stabil, a többi már nem az igazi. Macnél a Tiger-Leopard átmenet nehézkes volt, előtte is, utána is stabil. Linuxból rengeteg van, többnyire instabilak. Debian alapú rendszereknél a csomagkezelés tetszik, többinél gyakran kínszenvedés.


Sztem vmi ilyesmi a helyzet.

2011. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kösz.
2011. aug. 9. 11:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Bootidőben nálam az Ubuntu, fájlrendszernél az EXT4 sokkal de sokkal jobb mint az NTFS, stabilitás... Win7nél kékhalál kb 5 indításonként, viszont az Ubuntunál csak az LTS verziók mondhatók általában igazán stabilnak (aki most akar Ubuntuval ismerkedni várjon októberig, az új felhasználói felületet addigra pakolják rendesen össze) most a Unity fejlesztése miatt nem elég stabil. Viszont a 10.04.2-es kiadás szuper:)
2011. aug. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valami gond van a konfigurációddal, ha a W7 kékhalálozik 5 indításonként. Nekem 1,5 év alatt egyszer nem csinálta.
2011. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálam XP van és Debian.

Boot-idő: néhány perc mindkettőnél, de XP-n a betöltés után negyed órát kell még várni, mielőtt elindítható a böngésző. Ha túl korán indítjuk, akkor tetű lassú.

Válaszidő: ugyanannyi, néha gyors, néha lassú, bár nem stopperórával mértem.

Egyebek: a Linux jobb a képernyőillesztésben, viszont rosszul ismerte fel a hangkártyát. Windowson a képernyőillesztő néha feldob egy hibaüzenetet, és utána 16 szín marad, a felbontás alacsonnyá válik, viszont a hanggal nincs baj, teljesen korrektül felismeri, hogy ESS-TECHNOLOGY Allegro-1.COMM Audiodrive.

Archiváláshoz Windowst használok, mert Linuxon sokat kell állítgatni a jogokat, mire elkezdhetem a tényleges munkát.

2011. aug. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én csak Linux és Windows terén tudok nyilatkozni.


Boot idő és válasz idő terén a Linux gyorsabb mondjuk ez függ attól melyik disztró.Például az Ubuntu Linux nagyon gyors de a Mandriva Linux már egy kicsit lomhább.


Stabilitás terén én is azt tapasztaltam hogy alapvetően a Windows stabilabb mint a Linux.Ám hosszabb távon alapos igénybe vétel esetén a Linux jön ki győztesként.Mondjuk ha minden nap telepítünk,törlünk állományokat akkor az a Windows-t jobban megviseli mint a Linux-ot és hamarabb megadja magát alapos karbantartás ellenére is még a Linux lehet megsem nyekken.Persze most erre lehet mondani amit előzőleg is írtak hogy "másfél éve Win-em van nincs gondom vele,csak karban kell tartani...".Elhiszem mindenkinek,de én ezt tapasztaltam.Az biztos hogy a trehányabb felhasználók alatt a Linux jobban fogja bírni.

2011. okt. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Itthoni gépen a win7 meg se nyekken, Arch meg hasít… Ennyit erről…
2014. febr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!