Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik filmvágó programmal...

Melyik filmvágó programmal vágják össze pl. :a Fókuszt, a Híradót vagy a Csillag születik-t?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezek profik meg minden, de próbálkozni lehet, és én szeretnék.
2011. márc. 31. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Adobe Premiere Pro

Adobe After Effects

Sony Vegas

3D Studio Max

Ezeknek a szoftvereknek az együttes használatával profi videóanyagokat tudsz készíteni.

Én ezeket használom, videóanyagok, és 3d animációk készítéséhez.

A felsorolt szoftverek profi szintű elsajátítása több évbe is bele telhet.

A 3D Studio Max-et tuti, hogy több éves használat után fogod csak profi szinten kezelni.

Ezt ajánlom figyelmedbe, nagyon sok hasznos tutorial van itt:

[link]

Ajánlom, hogy vásárol könyveket a tanuláshoz.

Sajnos magyar szakkönyvek alig vannak ezekről a szoftverekről, és az angol nyelvű könyvek sokkal átfogóbb ismeretanyagot adnak.

Szimplán tutorialokból pedig nem lehet megtanulni ezeknek a szoftvereknek a teljes körű használatát.

2011. ápr. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

egyszerre 4-t használsz?

és az mire jó, ha van 4 videókészítőd?ugyanazt csinálja mindegyik nem?

2011. ápr. 1. 13:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem ugyanarra valók:


Az Adobe Premiere pro és Sony vegas videók vágására, szerkesztésére nagyon remekül használható.

Az Adobe After Effects nagyon látványos effektek készítésére szolgál.

A 3D Studio Max pedig 3D modellek és 3D animációk készítésére való.


Ha mondjuk 3D animációt kell készítenem, akkor rendszerint a következőképp teszem ezt:

3D Studio Max-szel elkészítem a 3D modelleket, textúrázom azokat, elkészítem a környezetet és a bevilágítást, utána pedig elvégzem az animálását. Legvégül a render beállításokat is megcsinálom (V-ray renderelő motort szoktam használni). Utána jöhet a renderelés.

A kész anyagot Adobe After Effects-ben felturbózom Effektekkel, és a kész projektet kirenderelem.

Az utolsó lépés a videóanyag vágása, amit leginkább Sony Vegassal szoktam végezni.

Néha egyébként szükség van egy kis Photoshoppos utómunkálatara is.

2011. ápr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
meg tudod mutatni, hogy pl.: milyen videókat készítesz?E-mailben majd eltudod küldeni, írok neked privit, oksa?
2011. ápr. 1. 13:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Ok. írj privát üzenetet! Este küldök pár dolgot, ha addig tudsz várni.
2011. ápr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
inkább küldj te ,mert így nem tudok, neked nincs engedélyezve
2011. ápr. 1. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!