Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kékhalál windows 7-en mit tegyek?

Kékhalál windows 7-en mit tegyek?

Figyelt kérdés
A laptopomat kb egy éve kaptam..alapból windows 7 volt rajta..és 2-3 hete szinte mindig kék halál-t kap a gépem..mit tegyek??
2011. ápr. 9. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben az egyik RAM a hibás! Éppen az egyik barátomnak is ez a gond a gépével! Az egyik játék kilépése után a a gépe kék halálba vonul vagy 1-2 percre, majd újraindul! Kiderült, hogy vettek bele RAM-ot és abból az egyik teljesen más, mint a többi! Neked is ez lehet a gond! Ha még nem nyúltál a RAMok-hoz akkor valami megsérült benne, vagy a windows rendszerben! Lehetséges, hogy egy plugin tette! Nekem is hibás lett az egyik, utána leszedtem a Google Chrome-ot, és nem tudom visszarakni, mert hibás! Pontosabban a rendszerből, hiányzik egy fájl!
2011. ápr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
még nem nyúltam a RAM hoz...akkor vigyem el szerelőhöz?
2011. ápr. 9. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mit ír ki ez sok minden lehet.Ha ilyet találunk benne. pl.:

1:Stop 0x0000000A or IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Stop 0x0000000A or IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

OK: Driver hiba vagy legutob telepített program hibája.

Megoldás:A felsorolt hibaüzenetekről kiderül hogy a kékhalál melyik.sys illesztőnek köszönhető.


Ha nemrég telepített programra utal töröljük le vagy telepítsük újra,megoldásként szolgálhat ha elérhető újabb verzió frissítsünk arra.


Driver hiba esetén vegyük fel a kapcsolatot a gyártó céggel és használjuk az általuk javasolt programot.Mivel a kékhalál ezen okára csak igy tudunk gyógyírt.


2,Stop 0x00000024 or NTFS_FILE_SYSTEM

OK:Merevlemez hiba esetén illetve SCSI vagy IDE hibás illesztőknél is lehetséges

MEGOLDÁS:Próbáljunk hardverdiagnosztikai tesztet futtatni a gépen,töredezettségmentesítés, biztonsági mentés,vírusirtó ideiglenes letiltásával ezeket is ki tudjuk zárni.


3,Stop 0x0000002E or DATA_BUS_ERROR

OK:HIBÁS RAM okozza.

MEGOLDÁS: Hibás RAM kicserélése.


4,Stop 0x00000050 or PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

OK:HaxDoor vírus valamelyik gonosz szándékú fajtája telepedik meg a gépünkön.

MEGOLDÁS:Vírusirtóval gépünk átvizsgálása. Vagy Vírus esetén ha a vírusirtók sem tudnak megbirkózni az esettel akkor az újratelepítés marad.


5,Stop 0x00000077 or KERNEL_STACK_INPAGE_ERROR

OK:Egy lapozófájlból a memóriába kért adat nem olvasható.Akkor is ezzel a hibával találkozhatunk ha a rendszerbetöltő vírussal fertőződik.

MEGOLDÁS:Vírustámadás esetén távolítsuk el a betolakodót.Ha nem erről lenne szó,nézzük meg az eseménynapló bejegyzéseit.A bejegyzésből kiderülhet a kékhalál okozója.


6,Stop 0x00000079 or MISMATCHED_HAL

OK:Akkor találkozhatunk vele ha ACPI firmwaren változás következik be, amit a rendszer nem tolerál.


7,Stop 0x0000007a or KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR

OK:Kompatibilitási problémák okoznak ilyen hibakódot.A merevlemez vagy valamilyen hardver illesztő okozza.

A végződésű kód esetén lapozott források hiányára utal.

C végződés esetén hibás blokkokra a merevlemezen hívja fel a figyelmünket.

D végződésű hibakód esetén kontakthibára vagy nem megfelelő lemez konfigurációra mutat.

16A végződés hibás blokkok, szektorok találhatóak a merevlemezen

185 végződésű kód esetén hibás merevlemezre vagy egyszerre két eszköz használja ugyanazt az erőforrást.

6,7 KÉKHALÁL HIBA MEGOLDÁS: Gép újrainditása


Tudomásom szerint ilyenek léteznek remélem tudtam segíteni hogy mit kell csinálnod és ne kelljen feleslegesen szervizbe futkozni.

2011. ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget :)
2011. ápr. 10. 21:33
 5/5 anonim válasza:
Sziasztok, sajnálom hogy ezt a régi postot frissítem, de itt találtam meg amit kerestem. Szóval, van egy kis gond a gépemmel. Ha elindítok egy játékot és ablakot váltok, hirtelen kékhalál. A hiba üzenet Stop 0x0000008E és win32.sys a hibás fájl. Így is RAM-ot kell cserélni vagy van más javítási lehetőség? Asus x53s a laptopom, win 7 -el.
2014. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!