Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van kékhalál windows 7-ben?

Miért van kékhalál windows 7-ben?

Figyelt kérdés

Windows 7 Ultimate-m van,bár elég kevés a memória,756 MB,de azért felrakták nekem ezt az operációs rendszert,úgy tudom 2-4 GB lenne a minimum.Az asztali minialkalmazásokban van ilyen hogy processzorfigyelő,ebben a RAM figyelő mostanában 86%-on ugrál,ha ez 100% lesz,akkor beszélhetünk kékhalálról?

A sok kékhalál roncsol valamit?


2011. máj. 25. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Uff, erre nem tudnál inkább XP-t rakni?756 MB RAM mellett én még Vista-t se mernék rárakni, no pláne nem 7-est.Meg még Ultimate-t egy átlagfelhasználó nem is tud kihasználni, szóval értelmetlen az rá.Egyébként a kérdéshez, ekkor könnyen előfordulhat kékhalál, de, hogy roncsol-e valamit, azt nem tudom sajnos.
2011. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 eNerdzsy ***** válasza:

Szerintem is gyenge a gép a Win7-hez de a kékhalál nem azt jelenti, hogy a proci 100%-on dolgozik.

Az egy kék képernyő ami magától jön be, hibaüzenettel és úgy, hogy az egérmutató is eltűnik.

Ekkor nem is tudsz mást tenni mint újraindítani.

2011. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 P.O.C. ***** válasza:

Ha kék halál van, a gép újraindul. És közben egy kék képernyő jelenik meg karakteres felületen egy pillanatra, tele van fehér szöveggel, ami a bekövetkezett esemény részleteit taglalja. Rengeteg féle ok miatt lehet kékhalál, lehet szoftveres és hardveres hiba miatt is. AMúgy pont azért indul ilyenkor újra, hogy megakadályozza a számítógép vagy az operációs rendszer esetleges további károsodását.


Ami a gépedet illeti, az első válaszolónak igaza van! Ilyen kevés memóriával én nem erőltetném a Windows 7-et, főleg nem Ulimate -et. Aki csinálta a gépedet, meglátszik mennyire nem ért hozzá. Egy XP SP3 tökéletes lenne neked.

2011. máj. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1GB RAM alatt csak is az XP SP3 a jó, fölötte már inkább Win7
2011. máj. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem is 756 mb on van xp sp3 és tök királyul fut
2011. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én letöltöttem egy olyan windows 7-et egy fáljmegosztó oldalról (b***ad), ami egy kicsit nagyon le van faragava (nincs benne aero, több minden ki van kapcsolva) de működik, és 512 Mb-on elfut!
2011. máj. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi skacok,már itt van az asztalon a XP SP2-esem,már csak azon agyalok hogy hogy irtsam le a 7-et.Killdisc-kel,vagy simán hagyományosan partíció törléssel,mikor installálni akarom az XP-t.A killdiscről hallottam hogy minden apróságot is letöröl,ami esetleg felkutatható lenne a 7-ről.Csak az is a baj hogy nem magyar nyelvű az a Killdisc.Adjatok még hasznos,könnyenkezelhető,ha lehet magyar nyelvű programokat,amik makulátlanul legyalulják a gépemet.
2011. máj. 25. 22:48
 8/11 anonim ***** válasza:
elég egy sima formázás, miközben telepíted (de CD-ről bootolva telepítsd!)
2011. máj. 26. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Oké,tehát berakom a telepítő CD-t (XP Professional SP2-őt),újraindítom a gépet,és hagyományosan belépek delete gomb lenyomásával a BIOS-ba és ott törlöm a partíciót.Ennyi?Tényleg mindent töröl,úgy hogy a jövőben nem lehet előkeresni semmit a Windows 7-ről?Nem mintha lenne titkolnivalóm,jó alapos akarok lenni.
2011. máj. 26. 10:23
 10/11 anonim ***** válasza:

inkább bízd hozzáértőre, amúgy:

belépsz biosba, beállítod, hogy cd-ről bootoljon

újraindul a géped ezután

kérni fogja, hogy nyomj meg egy gombot, ha cd-ről akarsz bootolni, nyomd meg bármelyiket (csak ne a rest vagy power gombot :D)

elindul a telepítő, innen már csak kövesd azokat az utasításokat, amiket a telepítő ad

2011. máj. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!