Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom egy excel cella...

Gogreg kérdése:

Hogyan tudom egy excel cella értékét külön cellákra szedni egy bizonyos karaktert követően?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag van egy jó nagy adatbázisom, amiben nevek és hozzájuk tartozó adatok szerepelnek.

A problémám csak az, hogy ebben az adatbázisban a nevek egy cellába vannak beírva (pl.: "Próba Elek") és azt szeretném megoldani, hogy a Vezetéknevek és a Keresztnevek külön-külön cellába kerüljenek?


Segítséget és minden fondorlatos tippet előre is köszönök!


2011. ápr. 12. 11:24
 1/2 anonim válasza:

Tegyük fel, hogy a név az A1-es cellában van. A B1-be szeretnénk a vezeték nevet, a C1-be a keresztnevet.

A B1-es cella szerkesztőlécére a következő képletet kell beírni:

=BAL(A1;SZÖVEG.KERES(" ";A1))

A C1-es cella szerkesztőlécére pedig a következőt:

=KÖZÉP(A1;SZÖVEG.KERES(" ";A1);30)

A 30 lehet kevesebb is, az a lényeg, hogy a keresztnév karakterszáma "beleférjen" a megadott számba.

Igaz, hogy van ennél elegánsabb megoldás is, de ez is működik.

2011. ápr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez így zseniális! :)

Kicsit úgy érzem túl akartam bonyolítani a megoldást és nem láttam a fától az erdőt!

2011. ápr. 12. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!