Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan animáció készítő...

Van olyan animáció készítő program amelyet egy amatőr is használhat, úgy hogy valami színvonalasabb animációt is össze tudjon vele hozni (egyszerűen)?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 23:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
flash 8 de milyen animáció? talán tudok mutatni valamit amit én készítettem de tudnom kéne mit szeretnél csinálni valami videó pl
2011. ápr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
ui ha érdekel írj privátot
2011. ápr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, nem mindegy hogy milyen animációról van szó:


Alkalmazások 2D animációhoz:

Macromedia Flash

Adobe Flash

Adobe After Effects

Sony Vegas


3D Animációkhoz:

3D Studio Max

Blender 3D

Maya 3D


Az animációk készítés egyébként nem könnyen tanulható.

Flash-hez az ActionScript programozás ismerete szükséges.

Adobe After Effect használata egy kezdőnek bonyolult tud lenni. A szoftver profi szintű elsajátítása időigényes.


A Sony Vegas inkább videóanyagok szerkesztésére szolgál. A használata viszonylag egyszerű, de az animáció készítéshez jártasnak kell lenni a program használatában.


Egy 3D modellező és animáció készítő alkalmazás elsajátítása több évbe is beletelhet, de ezekkel az alkalmazásokkal profi animációkat tudsz készíteni.


Én főleg 3D animációkkal és flash animációkkal foglalkozom, úgyhogy van rálátásom a témára.

2011. ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

olyanra gondoltam mint ami a filmek előtt szokott lenni pl egy lepke száll és azt követi a video, vagy kinő egy növény vagy pl repül egy madár de nem az amikor csak csapkod a szárnyával hanem mondjuk körkörösen repül. Ilyeneket szeretnék csinálni. Egyébként nagyon kezdő vagyok... csak pislogó smiley-t meg iylen nagyon alap dolgokat csináltam eddig


ilyesmire gondoltam mint ami ezen az oldalon van a bal felső sarokban (vidi)

[link]


am: gondoltam az adobe after effect-re de az szerintem egy oylan kezdőnek mint én nagyon bonyolult lenne

2011. ápr. 26. 17:41
 5/15 A kérdező kommentje:
ha mutatnátok valamit amit ti készítettetek megköszönném :)
2011. ápr. 26. 19:13
 6/15 A kérdező kommentje:
amugy valami 2d-s vagy 3-d animáció szerkesztésre gondoltam
2011. ápr. 26. 19:17
 7/15 anonim ***** válasza:

Mutatok pár weblaphoz fejlesztett animációt, némelyiknél a mérete miatt lehet várni kell kicsit a betöltődésére.

3D látványtervek:

[link]

3D animációk:

[link]

3D animált menü:

[link]

3D animált banner:

[link]

Reklámfilmek:

[link]

[link]

3D animált logó a honlap fejlécében:

[link]

Animált honlapfejlécek:

[link]

[link]

[link]

A nem webre fejlesztettek közül sajnos nem tudok neked mintákat mutatni.

2011. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

[link]


ehez hasonlót szeretnék készíteni mármint a háttérben a 3d-s vagy milyen animációkra gonodlolok, de a többi is nagyon jó!

és ezekhez hogy kell hozzákezdeni? mármint paint-ben megrajzolom elsőnek ? és hogy csinálom meg 3-d sen??

2011. ápr. 27. 19:28
 9/15 anonim ***** válasza:

Paintben is el lehet készíteni a szükséges képeket, de egyáltalán nem ajánlom, mivel szvsz a paintben nem tudsz layerekkel (réteg) dolgozni.

Olyan képszerkesztő alkalmazást kellene használnod, amiben lehet layereket használni, és jó, ha tud háttér nélküli (trasparent) png formátumban menteni, mert akkor az elkészített képet külön layereken tudod kezelni majd az Adobe After Effects-ben is.

Az animáció elkészítése nagy vonalakban:

A használni kívánt háttérképeket elkészíted egy képszerkesztő alkalmazással. Én a Gimp (ingyenes), Adobe Photoshop, Jasc Paint Shop Pro vagy Corel Paint Shop szofverek valamelyikét ajánlom hozzá, mivel ezek képesek png formátumban is menteni a képeket, és tudsz benne rétegeken dolgozni.

A háttérben található indák minden ágát, levelét külön layerre kell megrajzolni, és a képnek minden egyes layerét külön el kell menteni háttér nélküli png-be, úgy, hogy csak az a layer legyen látható a projekten, amire éppen szükséged van.

Az kimentett png képeket importálod Adobe After Effectbe, mindegyiket külön layerre.

Ha nem ismered az Adobe After Effects szoftvert, akkor innentől kezdve nagyon nehéz dolgod lesz, Mivel el kell sajátítanod a maszkolást.

Minden rétegen külön ki kell takarnod (maszkolnod) az adott képkockánál eltüntetni kívánt képrészleteket.

A maszkolást lehet végezni adott útvonal mentén is, de ehhez meg kell tanulnod azt is, hogyan kell a timeline-on (idősáv) dogozni.

Végül a kamerák használatát kell megtanulni, hogyan lehet azokat mozgatni, pozicionálni és egyéb beállítási lehetőségeit módosítani.

Az elkészült projektet pedig ki kell renderelni, olyan formátumban, minőségben, stb. amilyenben fel szeretnéd azt használni.

Fontos, hogy kompozíciókat (composition) külön lehet vele renderelni, ezért a kompozíciók használatát is el kell sajátítanod.


Csak azt tudod javasolni, hogy nézz rengeteg tutorialt (oktatóvideó), mivel azokból rengeteget tanulhatsz. Itt sok tutorialt találhatsz az Adobe After Effects használatáról.

http://www.youtube.com/results?search_query=adobe+after+effe..

Sajnos, amíg a szoftver alapvető funkcióinak használatával nem vagy tisztában, addig nem fogsz tudni látványos effektekkel ellátott animációkat, videofilmeket készíteni.

A program használatához angol nyelvtudás szükséges, mivel a szoftver angol nyelvű, és a jó tutorialok, jó írott anyagok angol nyelven érhetők el.

2011. ápr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem szóval rengeteget kell tanulnom hozzá. Hol tudnám megszerezni ezt az adobe after effect programot?

vagy inkább először valamék másikkal próbálkozzak? és azokat hol tudnám megszerezni?

2011. ápr. 28. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!