Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok felrakni egy...

Hogyan tudok felrakni egy Windows 7-et az operációs rendszer nélkül vett dell laptopomra?

Figyelt kérdés
Most vettem egy dell laptopot operációs rendszer nélkül és windows 7-et szeretnék rátelepíteni, de nem tudok. DVD-ről nem bootol be, USB-s bootnál pedig elindul a telepítő de az első lépésnél beakad és kiírja hogy nincs driver a CD/DVD-romhoz. A gépen jelenleg egy Kiwi Linux fut, ez az egy operációs rendszer ment fel rá, de nagyon nagy szükségem lenne egy Windowsra is. XP és Vista telepítésénél is ugyanez van! Valaki segítsen légyszi!
2011. máj. 6. 19:02
 1/5 P.O.C. ***** válasza:

Ha az kizárhatjuk, hogy nem a Win 7 lemez a sz@r. Akkor azzal lehet a probléma, hogy a Win 7 nem ismeri be a SATA vezérlőt.

Próbálkozz, SP1 -el gyárilag integrált Win 7 telepítővel, hátha ott már megoldották.


Ha nem járató ez az út, akkor kénytelen leszel beintegrálni a SATA drivert a Win 7 telepítőbe.

Néha be lehet állítani a BIOS-ban az IDE emulációt is, de ezt az opciót sajnos az újabb típusokról rendre lesajnálják.

2011. máj. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:
Amúgy sokat segítene ha elárulnád a pontos típusát. Az alapján már talán ki lehetne okoskodni valamit...
2011. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Hogy tudom ezt megcsinálni? Megpróbálok még pár Windows 7-et, de idáig amennyit próbáltam, egy se működöt...Amúgy dell inspiron n5110-es gépről van szó.
2011. máj. 7. 17:49
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

64-bites Windows 7 -el próbálkozol?

Mert a hivatalos honlapon csak ehhez vannak driverek.

Az próbáltad már, hogy letiltod CD/DVD meghajtót a BIOS-ban, majd USB drive -ról fölrakod a Win 7 -et?


Pontosan melyik szakaszon akad meg a telepítés? Van lehetőséged utána a megfeleő driver kitallózására? Raknál fel róla képeket?

2011. máj. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget! Sikerült megoldanom! :) Kerestem egy olyan telepítőt amibe integrálva voltak a dolgok. Köszi szépen! :)
2011. máj. 9. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!