Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet egy Word 2007 ....

Hogy lehet egy Word 2007 . docx fájl nagyobb vinyóra mentve, mint pendrive-ra?

Figyelt kérdés
Vinyón:1 014 228, pendrive-on:995 515. Nem csak egy esetről van szó!
2011. máj. 21. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:
A vinyón valszeg NTFS fájrendszer van, a pendrive fat-os? Szerintem ez lehet az oka.
2011. máj. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 legendavagyok01 ***** válasza:

A fájl tényleges méretei, ha tényleg azonos fájlról van szó, akkor biztosan megegyeznek, de nem biztos, hogy azonos helyet foglalnak.

A lemez (HDD) legkisebb címezhető területe a szektor, de az operációs rendszer általában még ezekből is csomagokat, clustereket kezel.

Ha van egy - tegyük fel - 5-6 byte-os fájlod, az a diszken egy egész clusternyi helyet is lefoglalhat, akár 64 kB is lehet.

Ellenben a pendrive-on nincs ilyen, "random" elérésű, nincs jelentősége az adatok sorrendjének. (Nincs is olyan, hogy töredezettség-mentesítés).

Legalábbis én így tudom.

2011. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!