Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Meg tudom-e cserélni az...

Meg tudom-e cserélni az Ubuntu és Windows sorrendjét az indítóképernyőn, ha a két oprendszer egyazon vinyón van?

Figyelt kérdés
Adott egy 120 gigás vinyó amin 40 gigás partíción az XP, 70 gigás partíció üres NTFS és 10 GB (8+2 Swap)az Ubuntu van. Az indítóképernyőn az ubuntu van elől és a végén van az XP Mint,,Other operation Systems. Be tudom-e állítani hogy az XP kerüljön előre, és azt indítsa alapértelmezetten? Ugyanis azt többet használom és állandóan indításnál rá kell menni különben az ubuntu indul.
2009. márc. 16. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, meg tudod.


Gondolom a hogyan is érdekel ;)


Linuxban ezt a fájlt kell szerkesztened:

/boot/grub/menu.lst


Vagy átrendezed a benne lévő elemeket (title x -től a köv title -ig tart egybejegyzés, egyben kezeld őket), vagy a default értéket írod át. 0-ról indul a számolás, 2 vagy 3 kell neked kb, nézd meg. (Sorrend nem változik ekkor, csak a kiválasztott elem)

2009. márc. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a hétvégén meg is próbálom :)
2009. márc. 18. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!