Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valami jó animációs szerkesztő...

Valami jó animációs szerkesztő program?

Figyelt kérdés
le szeretnék tölteni egy viszonylag könnyen kezelhető "animációs film készítő" programot csak nem ismerem ezeket a programokat. valaki tudna nekem linkelni egy ilyen program letöltési helyét? :) előre is köszönöm
2011. máj. 31. 14:36
 1/4 A kérdező kommentje:
ja igen én annak nagyon örülnék ha magyar is lenne :)
2011. máj. 31. 14:38
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó és könnyen kezelhető animáció készítő programok nincsenek. Magyar nyelv pedig kizárva.


Egyszerű 2D animációhoz:

Adobe Flash

Macromedia Flash

A flash alkalmazások használatához követelmény az ActionScript programozás ismerete, tehát máris nem olyan egyszerű a dolog.


Sony vegas

Inkább videószerkesztő alkalmazás, de egyszerűbb animációkat is lehet vele készíteni. Animációkhoz én személy szerint nem ajánlom, de ennek a szoftvernek a használata igen egyszerű.


Bonyolultabb 2D animációk és effektek készítéséhez:

Adobe After Effects

Használata igen bonyolult, mivel rengeteg lehetőséget nyújt a felhasználónak. Nagy egyszerű 3D animációkat is lehet vele készíteni.


3D modellezéshez és 3d animációhoz:


Blender (ingyenes)

3D Studio Max (kezdésnek ezt ajánlanám)

Maya (nem biztos, hogy ezzel kéne kezdeni)


A 3D Studio Max-hez rengeteg Plugin létezik, ez nagy előnye.


Egy 3D modellező és animáció készítő alkalmazás elsajátítása, profi szinten, főleg, ha animációval is akarsz foglalkozni több évbe is beletelhet.


A szoftver használatának elsajátításához szükséges lépések nagyvonalakban:

modellezés

textúrázás, materialok

bevilágítás és környezet

Renderelés (kezdésnek a V-ray-t ajánlom, semmiképpen nem a beépített Mental-ray renderelő motort, mert használata jóval bonyolultabb, mint a V-ray-e, egyébként sok más renderelő alkalmazás is létezik)

Kamerák

Animáció (timeline használata, módosítókkal történő animálás, Reactor, Character Studio, stb.)

Max Script


Az animációkészítéshez egy képszerkesztő alkalmazás profi szintű ismerete is szükséges:

Adobe Photo Shop

Gimp (ingyenes)


WAREZ-ben pedig nem szoktam segíteni, de ezeknek a szoftvereknek a 30 napig használható változatai letölthetők a hivatalos honlapjaikról.

2011. máj. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ez hasznos válasz volt ;)
2011. máj. 31. 15:34
 4/4 anonim válasza:
ezek nem magyarok de némelyiket lehet hogy tudod kezelni truespace muvizu sajnos en csak ezt a ketöt tudom de ha tudok meg majd irok választ még :)
2012. szept. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!