Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 után Vista? Szerinte...

Windows 7 után Vista? Szerintetek mennyire rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Arról van szó,hogy jelenleg (kb. egy éve) Windows 7 van a gépemen, anno kíváncsiságból telepítettem XP helyett,hogy kipróbáljam, viszont azóta nagyon megszerettem,és nem akarok újra XP-t használni.Viszont nem jogtiszta Windows 7-ről van szó, emiatt macerás volt az aktiválás és macerás a frissítés,ami idegesít,megvenni pedig sajnos jelenleg nem tudom.


Viszont van jogtiszta Vistám (Vista Business),és arra gondoltam, hogy újrarakom a gépet (már ráfér) és felrakom azt a Windows 7 helyett.Viszont annyi eltérő véleményt hallottam már a Vistáról (például:


-A Vista a Win7 "prototípusa", ezért sok olyan hiba van benne,amit a Win7-ben már kiküszöböltek

-Vista alatt nem futnak normálisan a játékok

-Vistával sok program nem kompatibilis

-A Vista designja ugyanúgy néz ki szinte mint a Win7,

-A Vista frissítései már kiküszöbölik a kompatibilitási és egyéb hibákat,


stb...),hogy félek feltelepíteni.


Szeretném megkérdezni azokat, akik már használtak Vistát, vagy épp azt használnak, esetleg ismerik mindkét oprendszert, hogy mit gondolnak róla, mi a véleményük, mik a tapasztalataik, érdemes lenne-e Vistára váltanom.


"Felhasználói szokásaimról" annyit,hogy játszani ritkán játszok (olyankor viszont legtöbbször komolyabb játékokkal, tehát amiknek elég nagy a gépigénye), viszont Adobe Photoshop-ot,Jasc Paint Shop Pro-t, Pinnacle Studio 14-et,AudaCity-t és egyéb szerkesztőprogramokat napi rendszerességgel használok,azokra szükségem van,úgyhogy jó lenne,ha futnának.


(A PC-m egyébként nem rossz,de nem a legkorszerűbb,leírom a főbb adatait,hátha ez is segít:


-Intel Pentium 4 3GHz

-ASUS P5B alaplap

-AtiRadeon HD2600Pro 512MB videokártya

-160GB Maxtor+320GB Samsung winchesterek

-DIGI 40MBit/20Mbit internet)


Kérlek,normálisan válaszoljatok,mindenki személyes véleménye, tapasztalatai érdekelnek!!(Ha lehet, közérthető nyelven írjatok,mert sajnos nem vagyok egy PC-guru:))



Illetve azt szeretném még megkérdezni,hogy van-e valamilyen különleges tudnivaló ha valaki Win7 után Vistát telepít, vagy csak beteszem a lemezt és követem a lépéseket,ahogy szoktam,és ennyi?A Windows 7-hez összeszedett illesztők gondolom jók Vistához is?


Előre is nagyon köszönöm a segítséget!


2011. jún. 1. 11:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is válts vistára de tetudod . A windows 7 töl nem müködöt jól az internetem nemcsatlakozot egyszere és le is ált az internet müködése és a letöltések is megszakadtak . Nekem a vista megoldota a problámám most aztán megy az internetem .
2011. dec. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A helyzetet tekintve, a váltás hasznos lehet.
2011. dec. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!