Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Dvd író paraméter lejjebb....

Roonys kérdése:

Dvd író paraméter lejjebb. Hónapok óta hibátlanul írom a verbatim dvd lemezeket, viszont most maxell-t vettem, olyan hiba jelentkezik, hogy végig megy az írási folyamat, le is zárja, de ha vissza teszem a dvd-t ÜRES!?

Figyelt kérdés

Optikai meghajtó: Slimtype DVD A DS8A3S SCSI CdRom Device Optikai meghajtó: HQVSJMB J0LUJ0H SCSI CdRom Device Lemezes meghajtó: TOSHIBA MK3263GSX SCSI Disk Device (298 GB)


A válaszokat előre is köszönöm.

Olvastam valami + / - os dolgot, ennek lehet köze hozzá?


Ui.: Próbáltam Ashampoo & Nero programokkal


2011. jún. 5. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
+/- hoz talan nem, mert nekem fel sem ismerte a + os dvd-ket a gép. amugy lehet lemezhiba, mert ha semmi hibat nem dob ki akkor nemhiszem hogy az iroval lesz gond.
2011. jún. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

25db-os bontatlan csomagú Maxell lemezeket vásároltam.

5-öt próbáltam mindegyiknél ez a gond jelentkezett, KÉTLEM, hogy a lemezek hibásak, viszont szerintem, az íróval sincs semmi probléma, állítom, hogy valami beállítás dolog lesz, ugyanis amikor élősszőr betettem és írtam, azt írta, hogy gyors az írási folyamat, lejjebb vettem és végig ment.Lehet még valamit ezek túl be kell állítani.

2011. jún. 5. 11:22
 3/7 A kérdező kommentje:

Ismét megpróbáltam íri egy lemezt Ashampoo-val, végig ment a folyamat, a végén kértem a lemez ellenőrzést, és vizsgálta, vizsgálta, majd ki írta, hogy nincs bent lemez, ergo írás után nem érzékeli a meghajtó a lemezt.


Furi..

2011. jún. 5. 11:54
 4/7 csapo1002 ***** válasza:
Szerintem író-hiba. A +/- lemeznél annyi a különbség, hogy egyikre csak adatot lehet ráírni úgy tudom...
2011. jún. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Macko75 válasza:
hibásak a dvd lemezek, vagy gyárilag + szos helyet - szos jelet tettel a dvd kre , milyen a dvd irija mert ha - nuszos , agy +lusosz ezislehet hiba!
2021. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Macko75 válasza:
Hibás a dvd lemezek,vagy gyárilag el irták a jelet - nuszos vagy + szos jelet tettek a dvd lemezekre! vagy - szos a dvd iró, vagy +szos,és emiat nem ismeri fel a lemezeket!
2021. márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elképedve olvastam el az összes választ. A probléma nem lehet azzal hogy DVD-R vagy DVD+R lemezek-e vagy sem mert a 2000-res évek közepe után gyártott összes optikai meghajtó kezeli mindkét formátumot


#4

"Szerintem író-hiba. A +/- lemeznél annyi a különbség, hogy egyikre csak adatot lehet ráírni úgy tudom..."


Úgy ökörség ahogy van. Technológiai különbségek vannak, de mindkettő használható DVD Video lemezként ha ez a cél tegyük fel. A DVD-R és a DVD+R közti különbség az imbolygás frekvenciájában (Wobble frequency) és a DVD+R lemezek valahány másodpercnyi filmfájllal történő túlírhatóságában rejlik. Lényegében a DVD-R a CD-R lemezekhez hasonlóan land pre-piteket (Előbarázdákat) használ, a DVD+R lemezeken a lézer alakítja ki utólag (Ezeken fizikailag látható barázdák vannak, a DVD-R lemezeken nem láthatóak) de mindegy is, mert nem ez volt a kérdés


#5

"hibásak a dvd lemezek, vagy gyárilag + szos helyet - szos jelet tettel a dvd kre , milyen a dvd irija mert ha - nuszos , agy +lusosz ezislehet hiba!"


Hogy mi van? Úgy érted, hogy a DVD-R lemezek gyártási technológiájával DVD+R lemezeket gyártottak volna? Mivel ilyen NINCS


És most a kérdésre válaszolva


A vékony típusú optikai meghajtók (Főleg a Samsung) hírhedtek arról, milyen könnyen tönkremennek. És még lassabbak is, mint egy akármilyen belső meghajtó, mert az USB port amihez csatlakoztatva lett, lekorlátozza a sebességét a belső motornak. Belső meghajtónál a SATA interfész teljes sebességét ki tudja használni. Tehát nagy valószínűséggel az szart be, ezért a Maxell lemezeket nem tudja írni megfelelően. De ne jöjjünk már azzal, hogy "Mert biztos nem ismeri a DVD+R formátumot"


Meghajtócsere, és probléma megoldva. Ismétlem, a DVD formátumának (- vagy +) NINCS köze hozzá és nem is lesz

ápr. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!