Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a teendő ha ezt írja ki a...

Mi a teendő ha ezt írja ki a gépem bekapcsolásnál?

Figyelt kérdés

Amikor a gépem újraindítottam ezt adta ki(újraindítás előtt letöltöttem egy progit): "***STOP: 0x0000007B (0x81FD8A10,0xC0000032,0x00000000,0x00000000)

Ha első alkalommal látja a leállási hibaképernyőt, akkor indítsa újra a számítógépet. Ha ez a képernyő ismét megjelenik, akkor a következő lépéseket hajtsa végre:

Futtasson egy vírusellenőrző programot. Távolítson el minden újonnan telepített merevlemezt vagy mvl. vezérlőt. Ellenőrizze hogy a merevlemeh megfelelően van e konfigurálva valamint hogy jól le van e zárva. A CHKDSK /F parancs futtatásával ellenőrizze a merevlemez épségét , majd indítsa újra a gépet.

A leállási hibával kapcsolatos további infókat a bevezető ismeretekről szóló kézikönyvben talál."

Nah tehát 2x-ra is mikor újraindítottam a gépet akk is ezt írta ki. És hogy.tok egyátalán bejutni a gépbe? Mert ennek felét se értem. Pls vki magyarul leírná lépésről lépésre h mit csináljak?


2011. jún. 11. 20:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

ez elég nagy szívás, ennek a problémának az eredeti neve: UNACCESSABLE BOOT DEVICE (Elérhetetlen bootoló eszköz), ami 2 dolog miatt lehet:

1: tönkrement a hard drive

2: "corrupted" lett a drive, tehát "megtörtek" rajta a Windows adatok


Keress egy másik gépet, menj fel a netre a hard drive-od gyártójának oldalára, és töltsd le az ingyenes diagnosztikai szoftverüket. Ezzel a letöltéssel automatikusan egy bootolásra alkalmas CD-t fog kiírni a gép, tehát nem kell hozzá Windows. Ha erről elindult valami, és befejezte a diagnosztizálás, akkor be kell tudnod írni a CHKDSK/F parancsot, ami elindítja a Windows Recovery programot. Remélem Windows XP-d van, mert akkor tudod használni annak a telepítő CD-nek a "repair" opcióját, ezzel helyreállítod a rendszert. Ha ilyen CD-d nincs, akkor csinálhatsz egyet itt: [link]


(Ez elég bonyolult folyamat..... )


Ha megvan a helyreállítás, akkor be kell írni, hogy CHKDSK C: /R


Ezután elvileg, ha minden jól ment az összes fájlod helyreállt, és működőképes lett.


Egyébként ha nem értesz hozzá, akkor ajánlom, hogy vidd el szervizbe!!!

2011. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

megtudnád mondani hogy mit töltöttél le?

próbáld meg a DVD-ről bootolni a Windows-t,így szerintem el fog indulni, és futtass le egy teljes vírus irtás a legújabb verziójával a vírusirtóddal. mivel a hdd vel irkál valamit ezért valószínű hogy az a progi azzal b@szkurált valamit..

CHKDSK /F el csináld azt amit ír

2011. jún. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy rohattul nem értek ehhez és sztem nincs semmiféle boot dvd-m. Egyébként az asztali gèpen(ami vírusos lett) win2000 van.
2011. jún. 11. 23:18
 4/29 anonim ***** válasza:
A géped el sem bírna Windows XP-t?
2011. jún. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nem hiszem mer elég régi gép és laptopon szoktam netezni, azon csak játszok.
2011. jún. 12. 10:51
 6/29 A kérdező kommentje:
Egyébként nem tudna vki csinálni nekem 1 boot progit? És akk átküldené msn-en vagy ahol lehet én meg kiírom cd-re.
2011. jún. 12. 12:14
 7/29 anonim ***** válasza:
boot programot nem lehet csinálni, a CD-k minegyike képes bootolásra, csak olyan programot kell rátenni, ami elindul OP rendszer nélkül is. Ilyet kell letöltened a merevlemezed gyártójának oldaláról. (az első kommentelő vagyok)
2011. jún. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
*mindegyike
2011. jún. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
És
2011. jún. 12. 14:26
 10/29 A kérdező kommentje:
És honnan tudom meg hogy ki gyártotta a merevlemezem? És üres cd-re kell rátenni ugye?
2011. jún. 12. 14:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!