Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Új Samsung laptopra nem tudok...

Új Samsung laptopra nem tudok telepíteni Win7 Ultimate-et. Egyesek szerint gyárilag nem enged Win7-et, igaz lehet ez?

Figyelt kérdés

A leírásban az szerepel, hogy op. Rendszer: freeDOS. Az XP felment rá, de a 7-est nem akarja, pedig a gyár is azt ajánlja. A Win7 nem eredeti, de asztali gépre vígan felszalad. és amit feltettem XP, az sem eredeti. Megoldás?



[link]


2011. jún. 13. 02:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Na jó, de mit ír ki? Mi a hiba? Miért nem megy fel?
2011. jún. 13. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 P.O.C. ***** válasza:

"Egyesek szerint gyárilag nem enged Win7-et, igaz lehet ez?"


Kizárt! Ez kb. akkora érvágás lenne a terméknek, hogy kutya sem vásárolna ilyet.


Először is ne autocrack -es moddingolt sz*rt használj, hanem eredeti MSDN forrású telepítőt. Majd utólag futtasd a loadert.

Samsung R szériánál még az sem mindegy, milyen loadert használsz. Például az igen népszerű DAZ féle jó hozzá, de az advanced fülön ki kell pipálni a "Ignore existing SLIC" és az "Use legacy mode as default" opciókat.


De ha nem ez lenne a baj, hanem valami beállítási vagy driver probléma, biztos van rá orvosság ezen a hatalmas neten valahol.

De ehhez egy kicsit több infót kéne megadnod a hibajelenségről.

2011. jún. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Próbáld először a Windows 7 Professionalt.
2011. jún. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nos...telepíti szépen, aztán a vége felé, amikor " A Windows előkészíti az asztalt" képernyő jön, utána nem indul el, hanem a szokásos hülye képernyő, ahol választhatok, hogy induljon...( csökkentett mód,legutolsó helyes konfig., stb. ) - és innen semmi tovább. Próbálom az MSDN verziót 2.0.xxx verziójú loaderrel, ha sikerül, szpesöl tenksz to óll :-)
2011. jún. 13. 15:44
 5/13 P.O.C. ***** válasza:

Az MSDN -t számos más előnye mellett azért is ajánlom, mert az autocrackesek már telepítés után betöltik a loadert. Viszont sok fórumon olvasni, hogy a régebbi loader -ektől elszáll a Samsung R szériája. Az MSDN -el meg tetszőleges módon bármelyiket használhatod.

A DAZ -nál viszont el ne felejtsd kipipálni azt a két opciót amit mondtam.


Ja és mindenképp a legújabbat használd:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. jún. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi, P.O.C., ugyanezt szedtem le....:-) Remélem menni fog. A végén csak rányomom a Loadert, és annyi? Nem akarom elbaltázni,na...
2011. jún. 13. 16:19
 7/13 P.O.C. ***** válasza:

Így van. Installation fülön az install, gomb miután az advanced -en beállítottad ezeket.

Ja, és ajánlott rendszergazda módba futtatni a loadert. (Jobbklikk--> Futtatás rendszergazdaként).

2011. jún. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos időhiány miatt egyelőre nem tudok vele foglalkozni, de azért egy biztonsági mentést csináltam a jelen XP rendszerről, ne kelljen elölről kezdenem,ha a 7-es mégsem akarná.
2011. jún. 14. 09:48
 9/13 A kérdező kommentje:

Feladom...szépen felment a Win7 Ulti (formázással), a loader is, aztán sikeres volt az érvényesítés:

[link]

Ezután - a laptop driverei már fenn voltak - kért újraindítást, és ez fogadott:

[link]

Nyomhatok bármit, mindig ez fogad.

Állítólag ( városi legenda??? ) CSAK HDD-cserével lehet ilyen módon Win7-et telepíteni ezekre a Samsungokra...

Megy vissza az XP. Ötletem már nincs, valakinek...esetleg ?

2011. jún. 14. 19:44
 10/13 P.O.C. ***** válasza:
Szerintem mellőzd az alaplapi chipset driverek telepítését. Hagy meg azt, amit a Win 7 rakott fel alapból.
2011. jún. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!