Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan, mivel lehet megnézni...

Hogyan, mivel lehet megnézni a pc teljesítményét játék alatt? Pl. proci, VGA, memória

Figyelt kérdés
2011. jún. 22. 09:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem értem mit akarsz megnézni, vagy mi alapján, vagy mi neked a teljesítmény.

Processzor használat ctrl+shift+esc

FRAPS nevű program kiírja az aktuális FPS-t ha az kell.

De csak úgy hogy játszol és kiírja: "a géped most nagyon jó teljesítményű" vagy valami hasonló amire gondolsz nincs.

Ha szintetikus tesztek kellenek akkor:

Aida64

3Dmark

Furmark

2011. jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

" De csak úgy hogy játszol és kiírja: "a géped most nagyon jó teljesítményű" vagy valami hasonló amire gondolsz nincs. "


Természetesen nem erre gondoltam!

Olvastam valahol hogy meg lehet mérni a cpu vga teljesítményét használat közben,de már nem emlékszem hol olvastam. A lényege az volt hogy valakinek a cpu-ja 100% ment játék alatt (phenom IIx4 9xx), ami nem megszokott. Na most arra lennék kíváncsi,hogyan,vagy akkor lehet e megnézni a cpu teljesítményét játék közben?

2011. jún. 22. 10:35
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a választ!
2011. jún. 22. 10:36
 4/16 anonim ***** válasza:
Phenom II X4 100%-on játék közben? Akkor valószínűleg CPU limites beállításokkal játszott, mert ez nagyon nem jellemző. A feladatkezelő teljesítmény fül alatt lehet látni a CPU/RAM kihasználtság ábrákat (visszamenőleg is: egy rublika = 5 másodperc). De van pl egy AMD system monitor nevű progi, ami szintén megmutatja a CPU, GPU és RAM kihasználtságát...a GPU-nál mondjuk ha be van kapcsolva a vsync és megy fix 60 fps-t, miközben tudna 80fps-t is, akkor a kihasználtság 75% lesz...vsync nélkül a max fps számot préseli ki magából (hacsak nincs valamiért CPU limit) és 100%-on megy. Nálam a Phenom II X4 játékok alatt legtöbb esetben 50% alatt pörög, néhány játéknál elérheti a 60-70%-t is (1680x1050 felbontáson régebben egy 4830, most egy 6850 vga-val néztem).
2011. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az MSI Afterburnert nézd meg. Talán megfelel arra célra, amire neked kell.
2011. jún. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Melyek azok a játékok amik annyira CPU limitesek?

Megkérdezhetem pontosan milyen CPU-d van?


Köszönöm a választ Utolsónak is!

2011. jún. 22. 11:13
 7/16 anonim ***** válasza:

Minden játékban vannak CPU és VGA limithez közelebb álló részek. Nagyban függ az egész a beállításoktól is:

Ha erős a vga, de kis felbontáson, nem nagy gépigényű vagy alacsony grafikai beállítást választunk, akkor a GPU nagyon sok képkockát tudna előállítani, de csak annyit lesz képest ténylegesen megjeleníteni, amennyit a CPU elő tud készíteni a számára. Ez a CPU limit. Ilyenkor, ha növeljük a felbontást, javítjuk a megjelenítés minőségét, akkor sem fog visszaesni az fps szám egy bizonyos szintig.

A GPU limit esetében a videokártyának kell sokat számolnia, mert nem elég erős a grafikus processzor vagy nagy a felbontás, minden effekt maxra van húzva és a szűrőket (élsimítás, textúra szűrés) is rányomtuk. Ilyenkor a CPU több képkockát tud előkészíteni, mint amennyit a GPU ki tud számolni (ilyen környezetben érdemes VGA-t tesztelni).

Agyoneffektezett, nagy részletességű játékoknál könnyű GPU limitet elérni, míg magas CPU igényű játékoknál meg könnyebb CPU limitbe futni. Általában az UE3 motoros játékoknak nagy CPU igényük van (egy 2 magos procihoz képest mindenképpen)...UT3, Bioshock stb, de szereti az erős procit a Crysis 2, Dirt 2/3 és a Witcher 2 is. Kifejezetten VGA faló játékoknál értelemszerűen a GPU teljesítménye a domináns.

Mivel a legtöbb játékos a lehető legmagasabb beállításokkal játszik és ma már legalább 1600x900 felbontáson, így a GPU limit a jellemzőbb, esetleg ha elővesznek egy régi játékot (ahol a GPU-nak nem kell csilivili effekteket meg részletes modeleket számolni), ott a CPU dönti el a max fps-t, ami azért lehet még több száz fps is.


Egy egyszerű és elnagyolt példával:

Van egy játék, amiből a CPU 120 képkockát tud előkészíteni átlagosan a GPU-nak.

Ha leviszem a felbontást és a részletességet, akkor a GPU tudna számolni 200 képkockát is, de a CPU miatt csak 120 lesz a max.

Utána mindent feltolok maximumra és a GPU már csak 60 fps-re képes, hiába tudna a CPU többet.


Látható a tesztoldalakon, hogy amikor CPU-t tesztelnek játékokra, akkor leveszik a grafikát...iyenkor előjön, hogy mit bír a CPU kipréselni magából, de amikor a GPU teszteknél feltolják a beállításokat az egekbe, ott a CPU már nem nagyon szól bele a végeredménybe.


Igazából ezekkel annyira nem kell törődni egy átlag gémernek. Ha kb összepasszol a CPU a VGA-val, akkor csak játszania kell a még folyékonyan futó beállítások mellett.

Azt esetleg tapasztalhatja valaki, hogy ha állít a grafikán az fps nem változik (cpu limit vagy vsync miatt) illetve ha kicsit visszavesz a beállításokból, akkor több lesz az fps (gpu limit). Ennyi.


Amúgy Phenom II x4 945 procim van (3GHz, no tuning).

2011. jún. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Ezt szeretem,amikor valaki szájbarágósan elmondja amit tudni akarok!

Nekem már kicsit öregecske a pc-m

- CPU: AMD 64x2 Dual Core 5600+

- VGA HD4850 512MB

- RAM 4GB 1066Mhz (dual chenel)

Igaz nem játszok nagy felbontásban (1280x1024) de eddig megjelent játékokat szépen lehet vele játszani,akár max grafikai beállításokkal. Egyedül a Cod7 Black Ops szaggat rajta kicsit.

2011. jún. 23. 13:14
 9/16 anonim ***** válasza:
Beledobsz egy Phenom II-t és még 10 évig király géped lesz.
2011. jún. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ahhoz alaplapot is cserélnem kell. :-)
2011. jún. 23. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!