Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal dolgozik...

Milyen programmal dolgozik egy fotós?

Figyelt kérdés
A retusálás ami nagyon érdekelne, mert biztos, hogy nem Photoshop... :) Köszi :)
2011. júl. 6. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Adobe Photoshop

Adobe Lightroom

Portrait Professional

Gimp esetleg


Nem tudom miért biztos hogy nem photoshop, mikor az a legprofesszionálisabb képszerkesztő (nyilván használni is tudni kell, nem úgy mint a tinyilányoknál hogy csak arra kell a PS, hogy ráhúzzanak valamilyen filtert a képre, meg nyomják ezerrel a tűfényeket rá. Egyedül a Portrait professional van csak a retusra kihegyezve, míg a többi mást is tud. Egy fotós meg nem csak arcokat retusál, hanem több dologra is szüksége van, ezért használ a többség Photoshopot, vagy Lightroomot vagy a kettőt egyszerre.

Stúdiófotósoknál, akik címlaplányokat fotóznak újságokba is, werkfilmeknél vagy riportoknál is látszik hogy a gépén a PS fut, és Adobe programcsomagot használ.

2011. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a fotózással foglalkozó ismerőseim mind Photoshop-ot használnak. Multimédia-fejlesztőként én is rendszerint Photoshop-ot használok grafikai munkákhoz. Sok képszerkesztő Alkalmazást használok, de nekem a PS tetszik a legjobban.

A használatát meg kell tanulni. Eddig nem volt olyan feladat, amit szimplán PS használatával nem tudtam volna megoldani (ha rasztergrafikus képszerkesztésről van szó).


Egyébként Photoshoppal is simán lehet retusálni, csak érteni kell hozzá.

2011. júl. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!