Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a fenének osszák meg a...

Mi a fenének osszák meg a legtöbben a vinyót? Van ennek logikája, hogy pl.15 Gb-ra tömörítik az egyiket, és a másikat meg pl 230-ra?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a bnőm most kért meg, hogy szedjem le a windowst, mert folyamatosan kijelez, hogy kevés a hely C-n, töröljön elemet. És szinte nincs is fent neki program az office-on kívül. Miért jó, hogy kis helyet hagynak a C-re, mikor ha kell ideiglenes hely bármihez, egyből a C-re terheli a gép, valamint a program files és a C-n van, amire a programokat telepítjük általában. Most mit csináljak? "Rakjam át" neki a windows-t a D-re? Valaki el tudja normálisan mondani, hogy mi és van-e haszna a megosztásnak? thx
2011. júl. 8. 23:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Te lehet, hogy a C-re telepíted a programokat, de sokan nem.

Én mindig 20 gigát hagyok a C-nek, win7-en is, állandóan van 7-8 giga szabad hely, ideiglenes fájloknak bőven elég. És az a funkciója, hogy ha valamelyik program, vagy a vindóz, vagy esetleg valami vírus elkezdene gyors ütemben szemetet termelni, hamar észrevegyem, ne tudjon elburjánzani. Egy barátom C-jén a temp mappák akkorára híztak, hogy a vindóz nem tudta kiszámolni a méretét, így törölni sem hagyta, újra kellett rakni az egészet... Na ezért jó a kis C partíció.

2011. júl. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Chrisstian_ ***** válasza:
100%

ezt általában nagyobb méretű vinyóknál szokás megcsinálni, amiket már nem kezelnek könnyen az oprendszerek. A windowst azért jó külön kis partícióra rakni, és nem tenni mellé semmi fontosat, mert ha elszaródik a rendszer, be sem bootol a win, kénytelen leszel újrahúzni egy formattal, így minden menne a levesbe. Viszont, ha a D-n tartod a fontosabb személyes dolgaid azok változtatás nélkül megmaradnak, még leformázod és visszarakod az oprendszert a másik partícióra.

A programok telepítésénél meg úgy is be lehet állítani, hogy hova telepítse azt.

én legalábbis ezért szoktam így...

2011. júl. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Na igen, az sem mellékes, hogy így megmaradnak az adataid újratelepítés esetén. De sok esetben hiába beszélek, a szívességből újrarakott gépek 60%-án az asztal a legnagyobb méretű mappa...
2011. júl. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Partíciónak hívják. Azért érdemes felosztani, mert a mai nagy méretű vinyókat szívesen telepakoljuk a kedvenc zenéinkkel, képeinkkel, filmjeinkkel és egyéb fontos/hasznos dologgal, amik ugye több száz GB-t is foglalhatnak. Tegyük fel, hogy a Windows összeomlik és formázni kell a meghajtót...hát senki nem örülne ha a nagy vinyóját a sok adattal leformáznák illetve körülményes lenne a sokszáz gigát másolgatni, mentegetni. Elég csak a rendszerparticiót formázni, míg a merevlemez másik felén minden adat maradhat a helyén. Az viszont lényeges, hogy a rendszerpartíciónak szánt terület méretét gondosan ki kell találni...Én XP rendszerhez 15-20GB-t, míg Vista/7 rendszerekhez 40-50GB-t kerítenék el. A nagyobb helyigényű dolgokat (játékokra gondolok) meg lehet telepíteni a D:-re, illetve ide kell kérni a letöltéseket meg mondjuk a Fraps kép/video felvételeit is át kell irányítani, hogy ne a rendszerpartícióra mentse.
2011. júl. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Aha. Viszont a bnőm gépén is 7-es van, nem én tettem rá, 15 GB a vinyó megosztás, és tényleg nincs rajta más, mint az office, és az egész 14,7 Giga helyet foglal. Ez lehetséges? Vagy vmi vírus van rajta? Nod védi a gépet, eddig nem jelzett vírust. Vagy ennyi szemét? Hol keressem?


Ja és a másik kérdés, hogy rendszeresen kikapcsol a gépe. Teljesen abnormálisan, mindig más időben. egy óra múlva, fél óra múlva stb... a tápot most cseréltem, vadi új, nem lehet baja. Még szervízben sem tudták megmondani, mi a fenétől csinálja. Tipp?

2011. júl. 9. 00:13
 6/22 anonim ***** válasza:
C-n nálam csak a rendszer és a programok vannak, minden saját anyagom (Dokumentumok mappa) viszont a D-n. És a netre is a D-ről megyek fel, ha nincs semmi telepíteni való. Ez is egyfajta védelem. A R-re került a CD-DVD meghajtó.
2011. júl. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"meg mondjuk a Fraps kép/video felvételeit is át kell irányítani, hogy ne a rendszerpartícióra mentse."


Na, ezt hogyan lehet megcsinálni? Hol kell beállítani ezt az opciót?


És hogyan lehet D-ről felmenni a netre?

2011. júl. 9. 00:17
 8/22 anonim ***** válasza:

A barátnőd gépe tele van ideiglenes internet fájlokkal (.temp), ezek foglalják el a helyet. Töltsd le rá a Ccleaner-t és takarítsál azzal. Utána lemeztöredezettség mentesítés.

[link]

[link]

2011. júl. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

00:11-nek.


Ja, és kérdezném, hogy akkor ezek szerint kevés az a 15 GB hely a 7-esnek? Nem én raktam fel a gépére, hanem egy ismerőse a bnőmnek, előtte XP volt. Mi a jó megoldás? Format és fel az XP-t?

2011. júl. 9. 00:20
 10/22 anonim ***** válasza:
Aki nem ért a gépekhez annak felesleges ilyen kis hely, úgyis teleszemeteli. Nekem a notin 20G a winnek és 3*10G 3 linuxnak és a maradék az adatpartíció. Ahogy előttem is leírták az oprendszert és az adatokat szeparálják. 15G-n felteszem Windows XP van vmilyen officeval ami gyakorlatilag azt jelenti hogy teleszemetelte kb 10 gigával. ez nagyon nem a gép hibája.
2011. júl. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!