Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a fenének osszák meg a...

Mi a fenének osszák meg a legtöbben a vinyót? Van ennek logikája, hogy pl.15 Gb-ra tömörítik az egyiket, és a másikat meg pl 230-ra?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a bnőm most kért meg, hogy szedjem le a windowst, mert folyamatosan kijelez, hogy kevés a hely C-n, töröljön elemet. És szinte nincs is fent neki program az office-on kívül. Miért jó, hogy kis helyet hagynak a C-re, mikor ha kell ideiglenes hely bármihez, egyből a C-re terheli a gép, valamint a program files és a C-n van, amire a programokat telepítjük általában. Most mit csináljak? "Rakjam át" neki a windows-t a D-re? Valaki el tudja normálisan mondani, hogy mi és van-e haszna a megosztásnak? thx
2011. júl. 8. 23:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
15GB szerintem nagyon karcsú egy Win7-nek...ha meg tudod tartani a telepítés utáni állapotot (semmi telepítgetés, frissítés), akkor még eldöcöghet, de nálam a másfél éves Windows mappa 21,8GB méretű, a Program Files mappák 8,6GB-t foglalnak (x86 és x64), de ebből csak a Reason program 2,5GB-os. A teljes C: partición 41GB foglalat hely van. 15GB-on el se tudnám magam képzelni max tényleg minimalistán...
2011. júl. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Meg kell osztani a netet és a mappákat (pl. a Dokumentumokat). Jogosultság megosztás:

[link]

(Windows7-hez keress ráa Google-ban).

2011. júl. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ohh de sok komment lett mire válaszoltam bakker. win7 lehet 15G alapból. Nekem is annyi. Linux live CD és onnan Gparted tud átméretezni partíciót. De inkább mentsd le az adatokat.
2011. júl. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ha nem ragaszkodtok a Win7-hez, akkor nyigodtan rakhatsz rá XP-t, annak elég a 15 giga. Win7-nek kicsi.
2011. júl. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Létrehozol egy korlátozott Felhasználói fiókot és erről menj fel a netre.
2011. júl. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
2011. júl. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!! Így már asszem menni fog!
2011. júl. 9. 00:30
 18/22 anonim ***** válasza:
Páromnak volt egy netbookja 2GB SSD-vel (Asus 2G Surf) és volt rajta egy Win XP home. Másfél évig használta és 1-2 hetente nyomtam neki a karbantartás illetve megtanítottam hogyan (ne) használja a rendszert és mikre figyeljen a szűkös meghajtó miatt. Egész ügyesen elvolt vele, de 2GB-on művészet volt XP-vel nyomulni...igaz kibővítettük 4GB SDHC-vel (ez volt a D: meghajtó) meg voltak nagy pndrive-ok hozzá, de kényelmetlen ez a szintű macera. 10GB minimum, de inkább 15GB kell az XP-nek, míg a 7-nél 40GB alá nem mennék, ha nem muszáj...
2011. júl. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Áh, még egy kis kérdés. Ha a programokat nem a program files-ba telepítem, hanem mondjuk "telepítve" mappába a D-re, meg fog jelenni nekem a "start" menüre kattintva a "minden program"-nál? Illetve, ha egy pl file-nál a társításra kattintok, ott megjelenik alapból, hogy társíthatom hozzá?
2011. júl. 9. 00:50
 20/22 anonim ***** válasza:

igen!

[link]

a gyártó javasol 16 GB-t

nekem egy külön álló 80GB-os rendszervinyom van, de a progikat is oda teszem, ugyanis vannak olyanok, hogy csak oda hajlandóak települni. ha meg újra kel rakni okor újra kel rakni. egyébként Win 7 alapból tud particionálni.

2011. júl. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!