Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet valakiből pc játék...

Hogy lehet valakiből pc játék tesztelő és kb. mennyit keresnek az ilyen embörök?

Figyelt kérdés
aki pl. fejlesztés alatt álló játékot tesztel vagy akár kész termékkel is munkálkodik?
2011. júl. 10. 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha kijön egy játék - 2 nap alatt végig játszod. (Lehetőleg több variációban)


Jelzed a hibákat-bugokat (kiadó/készítők fele), publikálsz trükköket stb.


Ha ezt folyamatosan, a kiadó és fejlesztők számára hasznosan csinálod.


Talán, de csak talán! Felkérhetnek tesztelésre - hogy ezt később üzleti alapon tudod-e csinálni, már más kérdés...

2011. júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 c:\ ***** válasza:
74%

Azért azt nem hiszem, hogy csak ilyen mesébe illő módon lehetne játéktesztelő az ember, ez is csak egy olyan állás mint bármi más, keresnek ilyen embereket.


Minden bizonnyal szükségesek lehetnek hozzá a következők.

- angol nyelv

- valamilyen script nyelv ismerete, pl. automatika fejlesztéshez

- valamilyen programnyelv ismerete is ajánlatos lehet, ha máshogy nem, akkor alap szinten.

- alapvető rendszergazdai ismeretek, tudjál telepíteni, debug logokat csinálni, regisrty-ben túrkálni, esetleg változtatni a hardware környezeten

- valamilyen virtuális környezet ismerete sem árt szerintem. (elsősorban vmware)


Játéktesztelés alatt nem azt kell érteni, ahogy sokan gondolják, hogy majd jól végigjátszom a legújabb Need for Speed-et még a parasztok előtt és aztán dicsekszem vele. :)


A (játék)szoftvertesztelés magának a játéknak a szempontjából nem túlzottan komoly élmény, az első fázisokban azért nem, mert rettenetesen tele lesz hibákkal, a vége felé pedig azért nem, mert már rettenetesen unni fogod az egész játékot.


Egy szó, mint száz, ha azért akarsz játék tesztelő lenni, mert azt hiszed, hogy így majd eszement jókat fogsz játszani, ráadásul már idő előtt a jobbnál-jobb játékokkal, akkor tegyél le róla, mert nem erről szól ez a munka, ha pedig azért akarsz játéktesztelő lenni, mert ez az életcélod, akkor szerintem előbb vállalj el valamilyen szoftvertesztelői állást (mármint olyan helyen ahol felhasználói programot/programokat fejlesztenek) természetesen a szükséges alaptudások megszerzése után és ha kb. 5 év után úgy érzed, hogy nincs tele a tököd az egésszel, akkor pályázz meg egy játéktesztelői állást, ott még ráadásul értékelni is fogják azt az 5 év tapasztalatot amit előtte megszerzel. :)

2011. júl. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

ezt a sok baromságot... XDD

semmi nem kell hozzá, csak tudjál angolul, ne legyél full satu a számítógéphez és szeresd a játékokat és persze játszani :)

Angliában is rengeteg game tester állás van, Írországban szintén, de persze Magyarországon is akad :)

a fizetés persze eléggé eltérő, ugyanis Angliában és Írországban nagyjából egyforma, de Mo-n a külföldihez képest elég silány a fizetés.

én olyan helyen dolgoztam, ahol mindenre tesztelnek játékokat (PC, XBOX, PS3, PSP, mobiltelefonok...)

2013. jan. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

utolso :)

megkerdezhetem hogy mit vegeztel? vagy h kerultel be egy ilyen helyre..jo lessz a privat is!

2013. jan. 21. 15:16
 5/14 anonim ***** válasza:
bocs,hogy beleszólok,de én pont általános rendszergazda szakot csinálok most okj-n,meg angolul is elég jólé tudok,mindig is 5-ös voltam.Ezek számítanak?Mármint,ha elvégzem ezt az okj-t,akkor jelentkezhetek tesztelőnek?
2013. márc. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

#3-as vagyok. Van egy OKJ-s szakmám, aminek semmiköze a játék teszteléshez és az egyetemen Üzletviteli menedzser szakot végeztem, aminek szintén semmi köze hozzá :D


Általános rendszergazda...hmm, hát valamit biztos számít. A legfontosabb a programok ismerete(amikkel dolgozol), amiket ott fogsz megismerni és betanulni, mert a cégek saját programokkal rendelkeznek, amiket sehonnan nem tudsz megszerezni.

2013. márc. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hello,én kérdeztem bele.Na,akkor kérdezőnek mondom,hogy szerintem valahol akkor te is tanulj programozást.Nem muszáj szerintem 2 évig szenvedned érte okj-vel,mint én,szerintem neten is meg lehet tanulni.Amúgy sok sikert.
2013. márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
87%
A játék teszternek nem kell tudnia programozni! A programozóknak küldöd a hibajelentéseket. Te csak tesztelsz, nem nyúlsz bele a játékba.
2013. márc. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Minigladi válasza:

akkor most a játék tesztelőnek elég a középfokú/felsőfokú angol nyelvi végzettség?

Nem kell hozzá semmi programozói OKJ-képzés?

2013. nov. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Most bukkantam erre a kerdesre, nem kell kb semmi a melohoz, elbeszelgetnek vele,d ha latjak, hogy nem vagy hulye ott van a probaido az alatt minden eldol. Nekem semmilyen sulim nincs aminek barmi koze is lehet a jatek teszteleshez, megis az vagyok :)
2014. márc. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!