Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi történt az ígért UI-vel?

Mi történt az ígért UI-vel?

Figyelt kérdés
A windows 8-ban állítólagos nagyon szép 3d-s UI lesz, ami teljesen más, mint az eddigiek. Eddig annyit láttam, hogy a windows phone 7-ből lopott csempéikkel büszkélkednek úgy, mintha nagy újdonság lenne. Mi van a WInd UI-vel? És tényleg ilyen Metro rondaság lesz az asztali gépeken is?
2011. júl. 10. 19:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
A Wind UI csak pletyka volt. Talán tényleg fejlesztettek ilyet, aztán dobták. Metro UI meg csak a tableteken lesz. PC-n marad a szokásos.
2011. júl. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Az utóbbinak örülök, mert ki nem állhatom. Túl puritán. A Wind UI pedig nagyon jó is lehetett volna, hasonló, mint a Longhorn (az M$ ezek szerint már másodszorra mellőzi az ígéretes dolgokat).

Köszi a gyors választ :D

2011. júl. 10. 20:22
 3/32 anonim ***** válasza:
Biztosan nagyon izgalmas lett volna, de kinek? Pár éve azt hitték, hogy a 3D robbanni fog, hisztérikusan rohannak majd az emberek 3D-s kütyüket venni, aztán nem is... Viszont a tablet piac tényleg robbant, teljesen érthető, hogy oda fejleszt a Microsoft is.
2011. júl. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Ja és a Longhorn nem lett mellőzve. Az csak a Vista fejlesztés alatti kódneve volt. A 7 is volt Blackcomb és Vienna is.
2011. júl. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Utolsó. Tisztában vagyok azzal, hogy a Longhorn a Vista és mellesleg én jobban is szeretem a Vistát, mint a windows 7-et, mert gyorsabb. De amúgy a longhornból nekem megvan pár Virtual PC-n és nagyon tetszik a menüje. Olyan felhasználóbarát és szép. A Tabletet viszont én nem értem: miért lenne jó nekünk? Mert 200 000 FT-ért annyit tud, mint egy mobil, amit megvehetek 30 000-ért? Amúgy sok alkalmazásra nem alkalmas. A WInd UI amúgy nem 3d-s készülékekre készült volna, mint mondjuk 3d TV (azt megértem, hogy nincs sikere, mert nem normális 3d), hanem olyan lett volna (a Longhorn) is, mint mondjuk egy játék menüje. Vagy mint egy 3d animációs film :)
2011. júl. 12. 17:09
 6/32 A kérdező kommentje:
A tableten amúgy tudtommal (az Apple-fajtán) nincsen USB, azaz nem tudok külső merevlemezt rácsatlakoztatni. Pedig nem valami nagy a kapacítás (64 Gb). 100 000-ért háromszor jobb gépet veszek, ahol nem kell elájulnom a folyamatos pötyögéstől. Én szoktam könyveket is írni, úgyhogy pl. nekem alkalmatlan. A facebookon sem vagyok rajta, de ha már annyira azt favorizálják: a chat résznél annyit kell írni, amit egy tablettel jó egy óráig írok (jelképesen) és közben teljesen belefáradok. Aztán még valami: Photoshop, Maya, Sketchup, Halo, COD, CS, GTA4, hogy megy rajta? Szarul. Egyik mert: nem bírja, a másik, mert nem alkalmas a kezelésre. Van még egy pár ok, de a legfontosabb, hogy egy tablet nem ér többet 20 000 Ft-nál, mégis drága. Tulajdonképpen internetre jó. Minap láttam a Saturnban a "nagy tábla gépeket": kicsi képernyő, haszontalan programok, és ha leejtem, akkor biztos, hogy hatvan felé törik a képernyője. A barátomnak Ipodja volt, egyszer leejtette és hatvan felé repedt. Nekem érintőképernyős mobilom volt: leejtettem és a szervízben nem képesek megállapítani, hogy mi a baja: nem működik a képernyő és nem tudnak mit tenni. Úgyhogy maradok a normális mobiloknál, de jó lesz röhögni, amikor majd megveszik a win8-as tábla gépeket és utána egyik a másik után dobja ki...
2011. júl. 12. 17:18
 7/32 anonim ***** válasza:
50%

Édes Istenem... neked sikerült összehordani az összes demagóg baromságot, ami csak terjed a tabletekről. Fogalmad sincs, hogy mire jók, de osztod az észt.


"Mert 200 000 FT-ért annyit tud, mint egy mobil, amit megvehetek 30 000-ért?" Ez nem igaz egy PC-re is? A 60 ezres netbookra is felmegy a Windows. Hát akkor milyen lehúzás már a $2000-os notebook... Ja, várj...


"100 000-ért háromszor jobb gépet veszek, ahol nem kell elájulnom a folyamatos pötyögéstől."


Legfeljebb egy 15 hüvelykes, 2,5kg-os notebookot. Az aztán igazi alternatíva egy tabletre. Hát még ha asztalira gondoltál...


Az a te bajod, hogy elfárad a kezed. Én a 3,7"-es HTC-men is könnyedén elchatelgetek órákig.


"Aztán még valami: Photoshop, Maya, Sketchup, Halo, COD, CS, GTA4, hogy megy rajta? Szarul."


MIVAN????? Itt felröhögtem. Mit keresnének ezen egy tableten??? Eleve nem lehetséges, azaz technikailag kizárt, hogy ezeket tableten futtasd. Még ha lehetne is, ki az az őrült, aki tableten akar Photoshopolni?? Ezt remélem te sem gondoltad komolyan, mert sírni fogok.


"és ha leejtem, akkor biztos, hogy hatvan felé törik a képernyője."


Tipikus példa a "fogalmam sincs miről beszélek, de osztom az észt" jelenségre.


"Úgyhogy maradok a normális mobiloknál, de jó lesz röhögni, amikor majd megveszik a win8-as tábla gépeket és utána egyik a másik után dobja ki..."


Aki tényleg hajlandó pénzt költeni rá, az talán nem olyan ostoba, mint te.


Már bocs, de ez tényleg kiverte a biztosítékot...

2011. júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Egy: én az igazságot írtam.

Kettő: te meg személyeskedsz.

Lehet, hogy te ilyen milliomos vagy, aki szórja a pénzt a szarokra, de jobb ha tudod, hogy ez Magyarország, ahol a többségnek nincsen pénze olyanra (s legtöbbször Amerikában sincs), aminek nincsen értelme és felesleges! Az, hogy te mit röhögcsélsz normális programokon (photoshop, COD), az megint más kérdés: 200 000 FT-ért de akár 100 000-ért is nekem ne egy olyan szar legyen, amiből csak hátrányaim vannak és ezeket nem viszi.


""Aztán még valami: Photoshop, Maya, Sketchup, Halo, COD, CS, GTA4, hogy megy rajta? Szarul."


MIVAN????? Itt felröhögtem. Mit keresnének ezen egy tableten???" - Tudom, hogy nem keresnek semmit, mert lehetetlen egy elvetélt szaron megcsinálni.


"Legfeljebb egy 15 hüvelykes, 2,5kg-os notebookot. Az aztán igazi alternatíva egy tabletre. Hát még ha asztalira gondoltál... " - Igen, csak éppen az is többet ér, mint egy tablet!


"Az a te bajod, hogy elfárad a kezed. Én a 3,7"-es HTC-men is könnyedén elchatelgetek órákig." - Soha nem is ilyenre gondoltam, hanem tabletre 10,5" meg hasonló. Nem tudom hogy jött a képbe ez! Tényleg röhejes vagy, még te próbálsz oktatni! Szánalmas! Kínodban nem tudsz mit kitalálni.


Úgyhogy ha nem tudsz értelmes indokot felhozni a védelmére (előre szólok, hogy nehéz lesz, mert lehetetlen), akkor inkább hallgass!

2011. júl. 12. 21:36
 9/32 anonim ***** válasza:

Neeeee... és folytatod tovább...


Fo-gal-mad sincs, mire jó egy tablet. Egyáltalán nem vagy képben. Teljes zavar van a fejedben.


A tablet NEM PC, és még csak nem is helyette szánják. Érted? Nem helyette, hanem MELLÉ. Kiegészítő, második eszköz. Nem munkagép!!! Médiafogyasztásra, szórakoztatásra szánták, és hát igen... nem a csóróknak.


Te azt hiszed, hogy a gyártók a notebookgyártókkal akarnak konkurálni, holott ez akkora ostobaság, hogy jajj... A két legnagyobb: Apple - gyárt notebookot is, Samsung - gyárt notebookot is. Szerinted komolyan házon belül akarnak konkurenciát állítani?????


"Igen, csak éppen az is többet ér, mint egy tablet! " És az engem hol érdekel, hogy többet tudok vele kezdeni, mint egy tablettel, HA NEM ARRA VAN SZÜKSÉGEM? Nem kell Photoshop, nem kell CAD, nem kell játék. Netezni akarok, emailezni, meg felmenni Facebookra. Kb, amit az emberek 85%-a. Ezekre a feladatokra hordozzon egy 2,5kg-os szörnyet, táskástól, töltőstől, akinek két anyja van! Meg, aki tök hülye...


"Tudom, hogy nem keresnek semmit, mert lehetetlen egy elvetélt szaron megcsinálni. "


Ez bonyolult, de fel tudod fogni, hogy nem x86-os processzor van bennük? ARM-on nem fut CAD szoftver, mert (kb ezredszerre mondom) nem arra való!


Kb olyanok az érveid, mintha ezt mondanád: "mekkora szar már egy Ferrari, két bőrönd se fér a csomagtartójába. Hogy menjek így le vele a családdal a Balatonra?" Ugye, hogy hülyeség? Hiszen nem arra való...


Vagy az érveid alapján a K Computer is egy rakat fos, mert UltraSPARC processzorok vannak benne, és hát azon nem fut a Photoshop...


Kezded érteni? Nonszensz, amit írsz. Hülyeség, értelmetlen. Nagyon gyorsan felejtsd el, és olvass utána a témának.


"Soha nem is ilyenre gondoltam, hanem tabletre 10,5" meg hasonló." Akkor ugyan világosíts fel, hogy mi a gondod az írással egy tableten! Csak mert én tök hülye vagyok, és nem látok bele a fejedbe...

2011. júl. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Hogyha annyira akarod felvilágosítalak az írással kapcsolatos problémákról: a tebleten nem lehet érezni a billentyűket (mert ugyebár képernyőn van) és így muszáj kiguvadó szemekkel nézni, hogy mire nyomok rá. Enekívül pedig lassú.


Nem tudok most idézgetni, de azt írod, hogy nem PC-k helyett akarják. Mi van? A Microsoftnak most az a mániája, hogy rohadjon meg az összes asztali gép (tudom, hogy nem szó szerint mielőtt megint beszólnál) és azt mellőzve csak tabletet akar gyártani. Illetve (mielőtt ismét beszólnál) mind a három (mobil, tablet, PC) platformot össze akarja vonni, ami képtelenség, de mellette eddig kizárólagos haszontalan ócskaságokkal zsúfolta tele a win8-at és nemsokára (2012 május) ki is adja. Vagyis: az asztali PC/laptop le lesz szarva és azon is olyan alkalmazások lesznek, ami csak érintőképernyővel működik. Ahelyett, hogy megerőltetné magát egy normális OS-sal, helyette továbbra is visszafejleszti az eddigi jót tabletre. Ez a hiba. Azt meg leírtam, hogy mi a hiba a tablettel. Nekem ne az én komoly asztali gépemnek kelljen alkalmazkodnia egy lebutított tábla géphez, hanem azt fejlesszék olyanra, mint egy asztali (és akkor megéri az árát). Internetre meg ne is haragudjál de nem fogok 200 000 FT-t költeni.


"Emberek 85%-a facebook, e-mail, internet" - Igen, mert nincsen kreativításuk, de ne nekem kelljen már az egyetlen értékemet (hogy pl. tudok photoshopozni, vagy zenét szerezni) feladnom egy tábla gépért. Az MS pedig pontosan ezt akarja, úgyhogy maradhatsz magadnak.

2011. júl. 13. 10:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!