Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy hívják azt a szimulátor...

Hogy hívják azt a szimulátor programot amit a Forma 1-es pilóták is használnak?

Figyelt kérdés
A múltkoriban a Class FM reggeli műsorában teszteltek egy ilyet, nem tudjátok mi a program neve?
2011. júl. 10. 23:33
 1/3 c:\ ***** válasza:

Tudtommal ezt ilyesminek szánták, de hogy aztán mennyire sikerül, azt nem tudom.


[link]


Egyébként nagy valószínűséggel amin maguk a pilóták gyakorolnak az valami belső fejlesztés lesz és van egy olyan érzésem, hogy nem is Windows XP-n futtatják. (aztán lehet, hogy tévedek)

2011. júl. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Panda Péter ***** válasza:
én is arra tippelek, hogy speciális programot futtatnak, mivel a hardverkörnyezet (maga a szimulátor) is speciális. elvégre is egy átlagos pc-kormányon alig néhány vezérlő gomb van, egy forma1-es autón meg nagyon sok.
2011. júl. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Namármost a Formula1 szimulálására több lehetőség is van, szoftveresen igazából egy teljesen alap szimulátor is elég, én az rFactort szoktam leggyakrabban látni profi versenyzőknél, szerintem a Formula1 színvonalát is simán lehet vele modellezni. Ami már érdekesebb az a hardveres rész, ugyanis a kissebb csapatoknak van egy versenyülés, egy eredetire alig hasonlító kormány, odaültetik a srácot a képernyő elé és azt mondják: "gyakorolljál fiam!". Megjegyzem a pálya megismerésére a mai szimulációs környezetek mellett ez is bőven elegendő, de a komolyabb csapatok a saját továbbfejlesztett módosításaikat mind hardveresen és szoftveresen is elég erősen tovább tudják vinni a szimulátorba, így gyakorlatilag a hétvégén a pályára már úgy gurulhatnak ki hogy már sejtik hogy a versenyzőnek hogy fog feküdni a pálya és hogy ő milyen beállítások mellett tud lenni a leggyorsabb. Persze ezt mind úgy kell elképzelni hogy nekik van erőhatásokat is szimuláló hirdaulikus szimulátorkapszulájuk (amibe beül a pilóta és össze-vissza imbolyog), a szoftvereik fejlesztésére is egész brigád van és eggyütt tudnak működni az autót ténylegesen fejlesztő gárdával. Lassan eljutunk oda hogy a szélcsatornás tesztet is szimulátoron végzik, ami azért nagy szó.
2011. júl. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!