Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a teendő? Sűrgős! Bővebb...

Mi a teendő? Sűrgős! Bővebb info lennt!

Figyelt kérdés
A regisztrációs értékek között variáltam és félrenyomhattam valamit vagyis félre töröltem és azután nem kapcsolt be a laptopom csak a kék üdvözlőképernyőt hozta be és ennyi, jólvan mondom megnézem a boot menüt meg ilyeneket és azután meg 1 másodperce behozta a kék halált aztán ujraindult, megpróbáltam ujratenni az xp-t és azt irta ki h a win nem telepíthető mert nem talált telepített merevlemezt.
2011. júl. 20. 09:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Újraindítás után F8, majd válaszd az automatikus újraindítás hiba esetén letiltást. Akkor meglátod, hogy mit ír ki a kékhalál.
2011. júl. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt.

Végezzen vírusellenőrzést. Távolítsa el az esetleges újonnan telepített merevlemezeket és merevlemez vezérlőket. Ellenőrizze, hogy a merevlemez megfelelően van e konfigurálva és lezárva. Futtassa a CHKDSK /F programot a lemezhibák megkeresésére, majd indítsa ujra a szám.gépet.

Techinfo: *** STOP: 0x0000007B ( számok...)

2011. júl. 20. 11:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez a szokásos, amit ki szokott írni. Nem működik a legutolsó helyes működés sem, ha lenyomod az F8-at? Persze, ha beletöröltél a Regeditbe, akkor valószínűleg nem. Tedd be a telepítőlemezt, indítsd újra a gépet, majd válaszd a javítást. Még egy javaslat, amit nem sokan tudnak: ha már működik a rendszer, vagyis elindítja a Windowst, akkor érdemes a következőket tenni: telepítő cd-t berakni, majd Startmenü-Futtatás ide beírod a telepítő cd útvonalát, valahogy így: d:\i386\winnt32.exe /cmdcons. Akkor a telepítő egy kicsit dolgozik létrehoz egy indító DOS-os felületet, és ha újraindítod a gépet, akkor megjelenik egy DOS-os felület, ami javítási lehetőséget biztosít a windows számára. Parancsként beírhatjuk, hogy fixboot, ilyenkor új indítószektort ír a merevlemezünkre, vagy javíthatunk is vele chkdsk paranccsal stb..
2011. júl. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

és ha nem tudja javítani?

igen valamit töröltem a regeditből, de sztem inkább félrenyomtam valamit, mert játékok regisztrációs kulcsait töröltem. figyelj ha megadod msn-ed akkor talán többet tudsz segíteni ha van időd. kösz előre is

2011. júl. 20. 13:37
 5/11 A kérdező kommentje:

na javítást választottam és azt irja ki : A telepítő nem talált a számítógépben telepített merevlemezes meghajtót.

Ellenőrizze, hogy van e bekapcsolt merevlemezes meghajtó, és az megfelelően csatlakozik-e a számítógéphez és a lemezzel kapcsolatos hardverbeállítás megfelelő-e. ehhez lehet, hogy szükség van a gyártó által biztosított diagnosztikai, illetve beállító program futtatására.

A telepítés nem folytatható.

2011. júl. 20. 13:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Egészen világos a dolog. Lépj be a BIOS-ba, és nézd meg, hogy érzékeli-e a merevlemezt, mert előfordulhat, hogy pontosan akkor mondja fel a szolgálatot, amikor valamit rosszul csináltál, holott semmi köze az egészhez, csak véletlen egybeesés.
2011. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Optical Disk Drive és Notebook Hard Drive van.
2011. júl. 20. 14:59
 8/11 A kérdező kommentje:
Csinálok egy HDD self test-et.
2011. júl. 20. 15:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Eredmény?
2011. júl. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
eredmény nincs, minden próbálkozás sikertelen :S
2011. júl. 20. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!