Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hány MB-ra állítsam a lapozófá...

Hány MB-ra állítsam a lapozófájl méretét?

Figyelt kérdés

Win 7, 32bites verzió, 4 GB RAM-mal.Mondták, h állítsam át a lapozófájl méretét(, hogy induljon egy játék), de mivel suta vagyok nem tudom mennyire kéne.Na most azt írja, hogy "a lapozófájl mérete az összes meghajtón 3096 MB"(1 meghajtó van).Szóval akkor ez így nem jó? Mennyi legyen a kezdeti és a maximális méret?

HÁLÁS KÖSZÖNET!!


2011. júl. 27. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Annyi bőven elég kell legyen, de nem világos, hogy 4 giga memó mellé miért 32 bites a rendszer...
2011. júl. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A lapózófájl-nak elvileg 2x akkorának kell lennie,mint a RAM.De ha elég a RAM-od akkor akár ki is kapcsolhatod.

De a lapozófájlról:

Lapozófájl --> virtuális memória.


A valós memória méretét meghaladó programokat is lehet futtatni, virtuális memória használatával. Ilyenkor a memóriában vannak a program aktuálisan feldolgozandó részei, a többi a merevlemezen a lapozófájlban. Ha kevés a memóriád (vagy nagy/sok programot futtatsz - esetleg napokig nem indítod újra a számítógépet), akkor a Windows automatikusan megnöveli a lapozófájl méretét. Próbáld meg kézzel beállítani a lapozófájl méretét, XP esetén valós memória és virtuális együtt legalább egy GB legyen meg.


A lassulás pedig lehet a sok feltelepített programtól, amik elindulnak a szgép indulásakor, így folyamatosan használják a processzort is, betöltődnek a memóriába, ezzel kiszorítva a helyet a fontos programok elől, amik emiatt már csak a virtuális memóriába (lapozófájlba) tudnak betöltődni, és kis része tud egyszerre a fizikai memóriában lenni. A sok winyóról memóriába írás (és vissza) lassítja a gépet.


Megoldás lehet, ha a nem használt programokat letörlöd, a kevésbé használtaknál megnézed, mi indul a gépeddel együtt (azok sem kellenek, hogy rögtön be is töltődjenek), és a többi programnál is szelektálod, minek kell állandóan futnia.

Esetleg megpróbálhatod futtatásnál az msconfig parancsot, ezzel az automatikus indulásokat (is) tudod állítani. De csak óvatosan!

2011. júl. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%

Hát szerintem állíthatod 4 GB-ra egyszerűen 4048 MB

A lapozó fájl tesz sokat amúgy.

A Windows 7 32bit 4 gb-ot tud maximum a 64bit meg olyan 6 gb-ot azt hiszem :D

2011. júl. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Rosszul hiszed, 192 GB-ot tud.


Amúgy nálam egyszerűen ki van kapcsolva a swap, és semmi nem panaszkodott még miatta.

2011. júl. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ja ha van elég ramod akkor nincs szökség lapozfájlra.

Nálam 4gb ram,win 7 ultimate x64 van,és ki van kapcsolva a lapozófájl.A helyedben feltennék 1 64bites win-t és kikapcsolnál a lapozófájlt.

2011. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 1.!

Számítógép szerelő ismerősre bíztuk az op.rendszer telepítést, ő csinálta így.Leírnád, mi a probléma ezzel?

2011. júl. 27. 11:04
 7/11 A kérdező kommentje:
És akkor jól van így 3064-en?Lehet nem is ez a baj?Mert NOT ENOUGH MEMORY-t írt ki a telepítésnél, nem tudom mennyi kéne neki (lego racers 2, de ettől jóval komolyabb játékok is mennek a gépen)
2011. júl. 27. 11:08
 8/11 A kérdező kommentje:
Elírtam az előbb **3096-on**
2011. júl. 27. 11:11
 9/11 anonim ***** válasza:

nem az első vagyok,de furcsa,hogy nálam is pont ez volt.(pontosabban az öcsémnél)számtech.-es ismerősünkel rakattuk össze a gépet 4 gb ram volt benne,és rátett és 32 bites op. rendszer,ezért csak 2 gb-t érzékelt belőle.Mondjuk régebben ez is elég volt,de nemrég le kellett cserélnem 64bitesre,mert a 2 gb kevésnek bizonyult.

A te gépeden is úgy lehet,hogy 2 v. 3 gb-t érzékel csak.Ha kevésnek találod tegyél fel egy 64 bites op. rendszert és kapcoslt ki a lapozófájt.Arra csak akkor van szükség ha nem elég a ram

2011. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi Naruto!!
2011. júl. 28. 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!