Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudok uTorrenttel úgy seedelni...

Tudok uTorrenttel úgy seedelni, hogy a portom nem nyitott?

Figyelt kérdés
A saját tesztje szerint a portbeállításom nem jó,de néha maximális sebességgel tölt fel.Akkor sem minősíti jónak,ha a tűzfalat kikapcsolom.
2011. aug. 5. 09:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Routert is kiiktattam átmenetileg,modemről megy közvetlenül.
2011. aug. 5. 09:43
 2/9 anonim ***** válasza:

Tudsz, bizonyos megkötöttséggel. Ha nincs nyitva a port, passzív forgalmazónak számítasz.

Ha más is passzív, két passzív felhasználó nem tud egymásra csatlakozni, így közöttük nem lesz adatforgalom. Aktív ember tudsz passzívtól és passzívnak tölteni, passzív ember aktívtól tud tölteni le és vissza fel, de passzív-passzív kapcsolat nincs.


Amikor aktívnak töltesz, akár mehet teljes sávszélességgel is ahogy tapasztaltad.

2011. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi,máris okosabb lettem kicsit.Azt hittem,egyáltalán nem tölt fel,ha passzív a port.

Mi lehet még,hogy nem aktív?A tűzfalon kívül be kell még állítani valamit?

2011. aug. 5. 09:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha van routered, akkor azon kell portot nyitni a kliensnek, nem csak a software-es tűzfalon kiengedni.
2011. aug. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"A kérdező kommentje:

Routert is kiiktattam átmenetileg,modemről megy közvetlenül."

2011. aug. 5. 10:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Router nélkül csak a tűzfalban kell portot nyitni, és a kliensben is ezt megadni. Vannak viszont olyan szolgáltatók és hálózatok, ahol a beállítás ellenére sem lehet aktívnak lenni

_________


Routerrel port forwarding

lényege:

*****


[link]

Első oldalon kiválasztod a router márkát-típust

utána egy reklámoldal jön, a jobb felső sarokban lehet tovább lépni. A bejövő oldalon lehet kiválasztani mit akarsz konfigurálni, (U-betű - uTorrent). Ha erre is rálépsz egy leírás bemutat minden lépést képekkel.


vagy bekapcsolni az uPnP-támogatást, nekem ezzel automatikusan aktív maradt a router beiktatásával is a kapcsolat (helyetted engedélyezi).



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A router beállítását majd megcsinálom,kösz a linket és a leírást.

De egyelőre tárgytalan,mert anélkül sem megy a portnyitás.

Következtethetek akkor arra,hogy a szolgáltatóm miatt van ez a port probléma?Ha igen,van mód ezt kikerülni?

2011. aug. 5. 10:35
 8/9 anonim ***** válasza:
vagy ha nem akarsz vele sokat szórakozni, akkor csinálsz a gépből DMZ-t, megadod a gép IP címét, majd minden portot átenged... csak annyi a hátránya, hogy ez nem biztonságos... de pár mp alatt be lehet állítani :)
2011. aug. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja bocsi, azt elfeklejettetm írni, hogy a routerbe állítod be DMZ-ként
2011. aug. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!