Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » File keresés windows alatt,...

File keresés windows alatt, hogyan és egyáltalán van ilyen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy ráakadtam két régi dvd-mre (9GB) amit jó 4 évvel ezelőtt megírtam. Mivel akkoriban csak rádobáltam az anyagot (biztonsági mentés) így most tiszta káosz a két dvd, és le akarom törölni ami már nem kell.. belenéztem van ami rémlik hogy megvan van ami nem... és most jön a feladvány... Most éppen egy 250 Gb-os wincsin vagyok rajta. A wincsin több partíció is van.


Azt tudom, hogy windows alatt van egy olyan program a start menüben hogy keresés.... ez mind szép és jó, de sajnos ott csak egy file nevet lehet keresni a 250 Gb-on... ez is legalább 10 percig tart, és sajnos rengeteg apró file van....


Azt is tudom hogy van pl: duplicate finder...ez is szép és jó, de nekem most nem az lenne a lényeg hogy a 250 GB + 9GB-on együtt dobja ki az összes duplicalt, hanem csak a 9GB-ot szeretném a 250Gb-al szemben állítva összehasonlítani (megkerestetni)... remélem sikerült leírnom értelmesen...


Szóval a kérdésem az lenne hogy van-e olyan program amivel meg lehet adni hogy csak egy adott könyvtárban lévő fileket (értelemszerűen átmásolnám a merevlemezre a 9GB-ot) keressen a 250Gb-on....


vagy létezik-e olyan program, mint a windows/start menüben a keresés, csak nem egy file névvel hanem többel?


Előre is köszönöm az ötleteket!


(ui:a total commander sem jött be ezen a téren...:( )


2011. aug. 10. 11:46
 1/1 anonim ***** válasza:

jó az a duplicate finder:

először kimásolsz mindent a dvd-ről egy DVD nevű mappába.

kiveszed a dvd-t a meghajtóból.

elindítod a duplicate findert.

azok a fájlok közül, amik duplán vannak, a DVD mappában találhatóakat kitörlöd.

ami pedig megmaradt, azt áthelyezed a Dokumentumokba.

2011. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!