Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu telepítése xp mellé...

Ubuntu telepítése xp mellé hogyan?

Figyelt kérdés
XP -van a gépemen és van egy üres partícióm és oda szeretném telepíteni az ubuntut. Amikor elindítom az ubuntu telepítő cd-jét, kiválasztom hogy meglévő rendszer mellé, de a partíciós tábla mégis az egész merevlemez tartalmát fel partícionálja. Nem mertem így telepíteni mert akkor elveszik az xp-m meg vele minden adatom, de úgy tudom hogy valahogy lehet mellé relepíteni, csak nemtudom hogy hogy. Köszi a segítséget !!
2011. aug. 13. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Formázd az üres partíciót. És ne indítsd újra a gépet az újratelepítés miatt. A CD-n rajta van 1 windowsos .exe telepítőfájl is, amivel fel ttudod rakni. Jó Linuxozást, remélem tudtam segíteni, ha nem akkor nem tudom, mert én CSAK Ubuntut használok.
2011. aug. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:
Minden értelmesebb Linux disztró ez automatikusan csinálja, felismeri a Windows -t és automatikusan létrehozza a rendszerválasztó menüt is.
2011. aug. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:

Amúgy meg így szerintem egyszerűbb lesz:

[link]

2011. aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Törölnöd kell az illető partíciót, majd újra létrehozni. Ne legyen akkora, minta Windowsé; ha mégis, akkor át kell méretezni.

Jó Linuxozást, és ne feledd: az Ubuntu az egy Linux, és nem egy Windows!

2011. aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a segítséget, sikerült :-). Esetleg tudtok egy jó doc -ot vagy pdf -et ami leírja normálisan hogy kell egy ubuntu szervert telepíteni, beállítani, tárhelyeket létrehozni, felhasználókat ...stb. Van egy pár könyvem már tanulom a linuxot de jó lenne még 1-2 normális leírás. Köszönöm előre is!


Jaa, és ha C++ -ba fejlesztek akkor akkor hogy tudok linuxon fordítani konzolból?

2011. aug. 13. 19:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, ha még él a C++ fordítás, akkor neked a gcc fordító kell. Azt, hoy hogyan lehet használni, így tudhatod meg:

nyiss egy terminál ablakot, és írd be:

man gcc

2011. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen szervert akarsz: webszervert, vagy e-mailszervert?
2011. nov. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!