Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan oldjam meg a partícioná...

Hogyan oldjam meg a partícionálást win7 alatt?

Figyelt kérdés

[link]


Azt szeretném megoldani h a "Lemez 0"-án a "Raktár" meghajtóról szeretnék áttenni 5 gigát a "Win 7" meghajtóra.

Hogyan lehetne ezt megcsinálni, mert próbálkoztam a zsugorítással, de akkor a jobb oldalra teszi az üres helyet és ne tudom átpakolni a c meghajtóra :(

Aki tud legyen szíves segítsen

köszönöm szépen előre is :)


2011. aug. 28. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kaptál még választ, érdemben én sem tudok segíteni de leírom amit gondolok.

Mivel a particionálás alatt nem tudod áthelyezni a lemez tartalmát máshova, mert egyik lemzen sincs ehhez elég hely, nehéz lesz. Legalábbis az én tudásom szerint. Esetleg ha mindenhova másolsz egy kicsit a lemezről, és a végén majd visszteszel az eredeti helyére mindent. Ha zsugorítasz, azért teszi mögé a szabad területet, mert a meghajtó elejébe ír mindig, ha jól gondolom, ezért a végéből tud csak felszabadítani. Nekem volt egy hasonló esetem a közelmúltban. Röviden: 2 napig szenvedtem, hogy mindent visszaállítsak, mert sikeresen tönrevágtam a partíciós táblát, pedig csak meghajtóméretet akartam növelni. Még szerencse, hogy tudtam hová menteni az összes adatom, a rendszerről pedig volt lemezképem, amiből vissza tudtam állítani. De azóta sikerült megoldani. Mindet áthelyeztem máshová az módosítani kívánt lemezről, és egy USB-ról induló biztonsági mentés készítő program particionáló részével, megcsináltam a kellő méretű lemezeket, majd visszaállítottam rá lemezképből a rendszert.

Ha én volnék a te helyzetedben, szereznék valahonnan egy + merevlemezt amire lementhetem a G: Raktár tartalmát, törölném a partíciót, a C: Win7 meghajtót kiterjeszteném, még 5 GB-al, majd létrehoznám a megmaradt particionálatlan területen az immár 5 GB-al csökkentett méretű G: Raktár-at.

Hosszú és bonyolult, remélem tudtam valamit segíteni.

2011. aug. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nem bonyolult csak nem tudom kivitelezni :( de köszönöm szépen a segítséget :)
2011. aug. 28. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!