Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SFV (CRC) készítő programot...

SFV (CRC) készítő programot hol találok? Arról lenne szó, hogy egy meghajtón minden mappában az ott lévő fájlokról készítsen egy CRC-s (SFV) text fájlba. Így ha megváltozik valamelyik fájl, akkor azonnal az SFV fájlra rákattintva ellenőrzi azokat.

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
total commanderben van ilyen lehetőség ;D
2011. aug. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hja, azt tudom, de nekem olyan kellene, ami egy egész meghajtón mappánként megcsinálja ezt automatikusan,
2011. aug. 28. 20:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi a gong a commander-rel? Ezt tudja.
2011. szept. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a "gong" az, hogy nem szeretnék minden mappába belépni és egyesével megcsinálni ezt a fájlt, hanem ahogy írtam is, akár egy meghajtón belül, automatikusan minden mappába legenerálná ezt a fájlt.
2011. szept. 2. 11:24
 5/11 anonim ***** válasza:

"gong" elgépeltem, sorry.

Ez szerinted kiderült a szövegből hogy mappánként akarsz csinálni egy ellenőrző fájlt?

Én úgy értelmeztem hogy a meghajtón minden mappában az ott lévő fájlokról készítsen egy CRC-s (SFV) text egy fájlba.

Ki lehet jelölni 1 vagy több könyvtárat és ekkor a benne lévő össze fájlról készít ellenőrző fájlt egy fájlba mentve.

Olyat lehet hogy minden egyes fájlhoz külön készít ellenőrző fájlt ekkor be kell pipálni az "Elkülönített SVF fájl készítése minden egyes fájlhoz"-t, vagyis nem könyvtáranként egy ellenőrző fájl hanem fájlonként.

Ez nem jó?

Ellenőrzéskor ki lehet jelölni az összes ellenőrizni kívánt SVF fájlt és enter-rel ellenőrizni azokat.


Minden fájlról nem tudsz mert egyes fájlok használatba vannak a rendszer által vagy egyéb programok által.

Nem lenne elég a saját fájljaidról? Minek kell az például az egész windows könyvtárról? Azt különben sem ajánlott "kézzel" babrálni.

2011. szept. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

odaírtam - igaz utólag hogy: ...nekem olyan kellene, ami egy egész meghajtón mappánként megcsinálja ezt automatikusan...

Neeem, nem a rendszer meghajtóját akarom leellenőriztetni.

Tehát: van mondjuk 90 mappám, mappánként x db fájl. Azt szeretném, ha MINDEN könyvtárban legenerálódna EGY db SFV fájl, az ott lévő fájlokról.

Lehetőleg automatikusan, és ne kelljen mappánként legeneráltatnom...

2011. szept. 4. 22:14
 7/11 anonim ***** válasza:

"Tehát: van mondjuk 90 mappám, mappánként x db fájl. Azt szeretném, ha MINDEN könyvtárban legenerálódna EGY db SFV fájl, az ott lévő fájlokról.

Lehetőleg automatikusan, és ne kelljen mappánként legeneráltatnom..."


Tehát minden féle képen ragaszkodsz ahhoz hogy mappánként EGY db SFV fájl?

Mert mindezt automatikusan tudja csak fájlonként egy SVF fájl és nem mappánként mint ahogy leírtam előzőleg is.

Van a double commander az is ebből a szempontból ugyan úgy csinálja mint a total commander.

2011. szept. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem egyértelműen leírtam mit szeretnék, utálom ismételgetni magam...
2011. szept. 5. 08:33
 9/11 anonim ***** válasza:

"Szerintem egyértelműen leírtam mit szeretnék, utálom ismételgetni magam..."

Oké, csak biztosra akartam menni. Nem tudok ilyen programról, néztem hogy van e, ha van akkor jól el van dugva. Erre nem gondoltam eddig, nekem is jó volna, de gondoltam egyet és írtam rá egy script-et. Cygwin alól fut, vagyis telepíteni kell a Cygwin-t, nem a Cygwin-be lévő hash készítőt használom a script-hez, PGP-be lévő alkalaklmasabbak bizonyult.

A script parancsokat generál és ezeket átadja a windows-os beépített parancssorának, az meg végrehajtja.

Minden könyvtárba létrehoz egy chksum.md5 fájlt, ha volt akkor felülírja.

2011. szept. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez már válasz és hozzáállás a javából!

El is kérném azt a scriptet, ha nem pofátlanság - ment a privát üzenet.

2011. szept. 7. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!