Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 Home Premium rendsze...

Windows 7 Home Premium rendszergazda fiókja miért nme elérhető?

Figyelt kérdés
A telepítéskor létrehozott rendszergazda felhasználóval miért nem tudok egy csomó dolgot csinálni? Valahol olvastam, hogy futtassam a cmd-t rendszergazdagként, és írjam be, hogy net user administrator /active:yes, de nem ismeri fel a felhasználó nevet, miért? A microsoft oldalon mindenhol le van írva, hogy hogy kell a windows alól a fő-rendszergazda fiókot aktiválni, de ez a lépés nem elérhető a Windows 7 home premium alól. Mi a tököm ez? Nem tudok sehogy belépni rendszergazdaként a saját gépembe????
2011. szept. 6. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem ultimate van?

ha ezt adták gépel akor szervizben is kérheted hogy teljes rendszergazdai jogokat szeretnél

röhej nem lehet a számitogép kezelésében elérni a felhasználókat?

ha tetelepiteted fel akor az a név amit megadtál rendszergazdai jogokal bír tehát nem értem mi a problémád? mit nem tudsz elinditani? csak rákérdez mindég nem hogy szeretné e futatni ezt stb.??

2011. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Csomó dologra amit nem tudsz vele csinálni kiváncsi lenék amugy:)

pl ha egy rendszer által használt mapát vagy fájlt akarsz megnyitni azt nem fogja engedni

pl lapozófájl stb

2011. szept. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2 gépen is ez van. Édesanyám gépén a boltban tették rá (ekkor fogadtam meg, hogy soha többé nem veszek olyan laptopot, amin telepítve van), a sajátomra én raktam fel. Vannak fájlok, amiket rendszergazdaként sem tudok felülírni, törölni van, amit nem tudok megnyitni. Köztudott, hogy az újabb windowsokban több fokozatú rendszergazda fiók van, és a home premiumon sehogy sem lehet aktiválni a teljes jogú rendszergazda fiókot. A neten olvasható, a kérdésben említett parancsor nálam nem működik, mert nem talál administrator nevű felhasználót, de a felhasználók között lévő system névvel ugyanez a helyzet. A helyi csoportok és felhasználók modul nem elérhető a home premiumban, tehát ott sem tudok semmit állítani. Ahol tudok állítani valamit, ott is hiába van minden engedély maxon, semmit nem ér. Most nem fogok mégegy windows venni azért, mert ez egy f*s, úgyhogy marad a crackelt win 7 ultimate... ha nincs más megoldás.ahol vetten, ott csak sok pénzért nyúlnak hozzá, úgyhog azt inkább nem (meg úgy tűnt, nem is nagyon értenek hozzá, mert beszéltek bódulatos hülyeségeket - laptopdiszkont)
2011. szept. 7. 16:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát enek talám elore kelet volna utána nézni, sajnálom:(

de ténleg röhej ez akor mértnem ingyenes a home premium ha korlátozva van a vevö :S

ezért használ mindenki netrol töltotet ...

2011. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nagy informatikus, álmomban nem gondoltam volna, hogy ilyen létezik. ez kb olyan, mintha vennél egy autót, és hiányozna belőle egy csomó csavar, és utána az eladó mondaná, hogy miért nem nézted meg az összes csavart? Egyébként pont ezért árulják a win 7 hp-t előre telepítve a notebookokon, hogy egyrészt későn derüljenek ki ezek, másrészt hogy egyáltalán el lehessen adni.
2011. szept. 8. 05:04
 6/7 anonim válasza:

Magyar nyelvű Windows 7 esetén:


Start menü/Futtatás/cmd

Majd itt add ki a következőt:


net user rendszergazda /active:yes

2011. okt. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 paslidamo válasza:
Nekem erre ezt írja: "A felhasználónév nem található."
2016. szept. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!