Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Zeneszerkesztéshez melyik...

Zeneszerkesztéshez melyik prgt ajánlanátok? Cubase vs. Reason vs. Fruity Loops vs. Sonar?

Figyelt kérdés

Tobb mint 10 éve zenélek, nagyon sok saját számmal, de sajnos egy jó felvételt nem sikerult még rogzítenem.

Most szereztem egy Boss Br800 studió rekordert, de vágni a track-eket vm. komoly prg is kellene.

Zeneszerkestés terén teljesen kezdo vagyok...

Esetleg melyik szerkesztohoz tudok letolteni Tutorialt, oktató videót?

Leginkább rock zenéhez keresem, de nagyon sok kulonleges effektet használok.


2011. szept. 9. 00:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Annyit tudok, hogy a Reason és a Sonar zene KÉSZÍTŐ (pl MIDI) programok. Te pedig azt írtad, hogy vágnál. Vágáshoz én pedig gondolkodás nélkül a Sony Sound Forge-ot ajánlom. Nem nehéz használni. Sok sikert!
2011. szept. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszonom, ki is probalom. De rosszul irtam, nem csak vagasra gondolok, szerkestesre, masterezesre is!

Melyikkel kezdjem?

2011. szept. 10. 16:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Nos nem vagyok egy hangmérnök, én mindenhez csak egy kicsit értek. :)

Én a Sound Forge-al eddig vágtam, filtereztem (zajszőrés), EQ, pitch, resample stb. Tehát sokat tud. Még 5.1-es FLAC audiosávot is vágtam vele, amit egy videóból rippeltem ki.

Tud beúsztatást és lekeverést is.


A Sonar mellé emlékeim szerint nem árt egy midi billentyűzet. Aztán mehet a digitális zenélés. Ha hangszerrel készült felvételeket akarsz keverni, arra nem tudom milyen program jó.

2011. szept. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én is rock zenét szoktam rögzíteni, a nulláról kész számot megcsinálni. Én a Cubase-t ajánlom, annak is az 5-ös vagy 6-os verzióját. Minden van benne, ami neked kellhet, a compressorok és equaliser-er mind hangszerekhez állíthatóak be (kiválasztod a listából, hogy mihez kell, és ahhoz lövi be)
2011. nov. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Monácskaaa válasza:

Én Fl Studiot használom 4éve. Azt tudom ajánlani :)


21/L

2012. ápr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Fl Studio, korábbi nevén Fruity Loops, nagyon design-os felülettel van megáldva könnynen átlátható, de sajnos rendeget dologban le van maradva a komolyabb társaihoz képest... sajnos. Én 2002 óta azt használom, már nincs erőm váltani :) Amúgy ha értesz hozzá elég komoly dolgokat lehet összerakni. Sokan mondják, hogy kihallják ha FL Studioval készült egy zene. Valószínűleg nem hallottak még hozzáértő által megírt dalt :P
2012. máj. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem vagy reason7, vagy Flstudio 11. Az flstudioban pontosabban lehet beállítani az automatizációs klipeket, határértékeket stb., a reason pedig áttekinthetőbb (véleményem szerint), mert olyan mintha valós gépeken állíthatnád a dolgokat. A többi programról nem tudok sokat. Talán még ableton live, de az nekem annyira nem jött be.
2014. jan. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!