Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win7 boot hiba - nem jön fel...

Win7 boot hiba - nem jön fel az asztal?!

Figyelt kérdés

A win7-en (ultimate) délután átraktam a pagefile-t egy logikai meghajtóra. A 8 giga ramhoz 4000-12000 MB tartományt adtam meg. Utána kiléptem.


Este bekapcsolnám a gépet, bootol szépen, megjelenik, hogy "üdvözöljük", aztán a képernyő elsötétül, az egérkurzor megjelenik, mozgatható, de semmi gombra nem reagál. A vinyó néha dolgozik, néha nem. Se ikonok, se tálca, se semmi.


Elunom a várakozást, nyomok egy CTRL+ALT+DEL-t feljön a feladatkezelő. Gond nélkül működik, parancssorból akármit tudok indítani. A súgón keresztül eljutok a virtuális memória beállításáig, visszaállítom automatára a c meghajtóra, de újabb (és újabb és újabb) bekapcsolásra is csak a fekete képernyő jön az indítási folyamat végén. Se asztal, se tálca.


Valami ötlet, hogy mit rontottam el, és mit kellene visszaállítani?


Bízok bennetek! :)


2011. szept. 25. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

WinKey+R, majd az ablakba 'explorer'

bejön a tálca?

2011. szept. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, a tálca sehogy nem jön be. Tudok ALT+TAB-ozni, az ablakokat leteszi alulra, de nem a tálcára, hanem csak úgy le...
2011. szept. 25. 21:52
 3/5 A kérdező kommentje:

Na, elkapott hát a fekete halál (black screen of death).


A jó hír, hogy nem hardveres, a rossz hír, hogy még a kékhalálnál is nehezebb visszafejteni. Érint mindenféle windowst, asztali gépet, notebookot, márkafüggetlen. Egy időben elcseszett windows frissítésnek hitték, mások szerint nincs köze hozzá. Talán a registry egyes részei állítódtak/vesztek el, talán nem... A megoldás mindenkinek ráhibázásos alapú, az alábbiak már segítettek valamikor, valakinek. Nekem nem.


- USB-s csatlakozások megigazítása (túl szép lett volna)

- rendszervisszaállítás korábbra (tudnám, hogy nálam mitől kapcsolódott ki...)

- hitték vírus eredményének. Volt, aki talált vírust, és megoldotta, volt aki talált vírust, de nem oldotta meg, én meg vírust sem találtam, szóval ez is kilőve

- a prevx biztonsági cég adott ki egy kis fájlt, ami ezt befoltozta volna, kipróbáltam, nem működott, másnak meg igen

- csökkentett módban egyesek állítgatták a felbontást, vagy jó lett utána, vagy nem

- boot közben F8, a win hibakeresési/javítási funkciói is segítettek már valakinek. Nekem nem.

- Utolsó helyes konfiguráció betöltése - nekem az első fekete képernyős indítást helyes betöltésnek észlelte, szóval ez is csak az elejére tett vissza.

- Ujratelepítés

- Format c:


Érdekesség, hogy a windows hibakereső (bootoláskor) a d: meghajtót jelezte, mint az oprendszer helye (amúgy c:, és amikor a pagefile-t áttettem délután, az is az e: - re ment, tehát a d: semmilyen formában nem volt érintett. Erre az elmászásra már mások is felfigyeltek, de nem tudtak vele mit kezdeni.


Mivel semmi nem segített, lélekben felkészültem az oprendszer újrarakására...megvan az esti program.

2011. szept. 26. 08:26
 4/5 A kérdező kommentje:

Már lélekben újratelepítettem, el is kezdtem, de mikor bent volt az install-lemez, próbáltam valami frissítő telepítést, mondta hogy vegyem ki a lemezt, indítsam újra, álljon fel vinyóról és futtassam onnan...


...'oszt nem visszajött a tálca meg az asztal? :)

2011. szept. 26. 19:57
 5/5 anonim ***** válasza:
formatcé, teljes újratelepítés (frissítővel meg egyéb random sz*rokat ne), ha utána se jó, akkor hardverhiba vagy vírus
2011. szept. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!