Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel - Hány szám van x és y...

Excel - Hány szám van x és y között? Hogy?

Figyelt kérdés

Milyen függvénnyel lehet azt megadni, ha egy oszlopból nekem azt kell kikeresnem, hogy hány olyan szám van ami pl. 4nél nagyobb de 15nél kevesebb? (darabteli?!)

Segítsetek (:


2011. szept. 30. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:

a darabteli nem erre való.

=DARABHATÖBB(A1:A14;"<15";A1:A14;">5")


RTFM

Minden függvénynek ott a leírása, hogy melyik mire való!

Én is azt szoktam olvasni, ha olyan problémával kerülök szembe, amihez nem tudom, melyik függvényt kellene használni.

Ez is egy olyan probléma volt. Eddig még soha nem használtam a DARABHATÖBB függvényt, de amit elolvasok azt értelmezni is tudom, így egyből tudtam, hogy erre a függvényre lesz szükség.

Azért az értelmező olvasás csak megy neked is? Ha nem, akkor arra feküdj rá előbb, mielőtt Excellel foglalkoznál!

Neked is ugyanannyi elolvasni egy manualt, mint nekem.

2011. szept. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A 2007es verzióban van is ilyen, csak a 2003-ban nincs (:

Szóval nem találhattam ..

2011. szept. 30. 22:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel ezek a megoldások nem platformfüggetlenek, ezért legközelebb specifikáld jobban a környezet!

Itt egy megoldás Excel 2003 alkalmazáshoz:

=HA(ÉS(A1<15;A1>4);IGAZ;HAMIS)

=DARABTELI(C1:C14;IGAZ)

Gondolom, azt már nem kell elmagyaráznom, hova írd és hogyan használd fel a két képletet.

2011. szept. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, először én is az általad felírt módon kezdtem el.. de találtam egyszerűbb megoldást.

=SZORZATÖSSZEG(1*(C3:C2360>4);1*(C3:C2360<10))


Ugyan azt a megoldást kaptam.

Segítséged köszönöm!

2011. okt. 1. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!